Zase bude obtěžovat s vytahanýma… V Praze se demonstrace proti svobodě a demokracii

Nechci říkat, kdy a kde, abych ji nedělal zbytečnou reklamu, jakou si vůbec ode mne nezaslouží. Ale i když se zaštiťuje tím, že je prý „za svobodu a demokracii“, tak ve skutečnosti je to demonstrace proti těmto hodnotám.

Bára Štěpánová jako vyzobaná havloidní slunečnice | repro snímek: youtube.com

Proč? Protože jedním z terčů této demo strace bude jistě i osoba našeho znovuzvoleného prezidenta republiky Miloše Zemana. Alespoň to dala najevo Bára Štěpánová, když na tuto akci ve svém spotu zve. Co je to demokracie? To pochází z řeckého slova „vláda lidu“. Nedávno proběhly prezidentské volby. A jak u nás v současné době tyto volby probíhají? Volí ho lidi. Takže, jestli chce někdo demonstrovat proti prezidentovi takhle krátce po jeho přímého zvolení lidmi, tak vlastně jde demonstrovat i proti demokracii.

Já osobně si v žádném případě nemyslím, že by u nás v současné době byla ohrožena demokraice. Ta je ohrožena jen v případě, když někdo začne přijímat zákony omezující svobodu slova, která by pak měla být postihována nějakými sankcemi či dokonce odnětím svobody. Osobně teda nevím, že by se něco takového v našich vrcholných patrech českého státu chystalo. Naopak jsem přesvědčený, že v Česku je víc demokracie, než v kterýchkoliv jiných státech západní Evropy.

Ano, ale i v Česku existují lidé, kteří jsou skutečně ohrožením zdejší demokracie. Například ti, co by rádi stigmatizovali a trestaly ty lidi, co se nějak pikantně vyjádří o nábožensko-politických ideologiích neslučitelných s naší kulturou. Nebo ti, co posílají dopisy papežovi, aby odvolal pražského arcibiskupa jenom proto, že na něco řekl svůj názor. A koneckonců i ti, co jdou demonstrovat proti výsledku demokratických voleb. A podobně bychom mohli pokračovat dál. Právě toto jsou největší nepřátelé demokracie v Česku, protože chtějí nesvobodu myšelní. Najdeme je především mezi neomarxisty, sluníčkáři a tzv. „pražskou kavárnou“. A právě proti takovýmto antidemokratickým přístpům je třeba nejvíc bojovat.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském