Je načase zavřít všechny hospody

Restaurační zařízení jsou přežitek. Navíc nebezpečný přežitek. Stát se musí postarat o jejich plošné uzavření. Už jste někdy byli v hospodě či restauraci? To byl zážitek, co? Lidé tam sedí, popíjí či pojídají a také se spolu baví. Probírají důležité věci, co je trápí. Mnohdy se hádají o sportu či politice. Hitler a další začínali po hospodách.

Ilustrační snímek | Foto: Radek Velička

Zdeněk Pohlreich nám ukazuje, jaký mají bordel v kuchyních, z jakých hrůzných polotovarů nám vaří. Hromady přepálených tuků, nezdravá jídla v množství více, než malém. I Kateřina Cajthamlová se křižuje a David Huf raději oběhne každé takové zařízení maratónským obloukem.

Není proto divu, že byl přijat protikuřácký zákon, který má znepříjemnit zažité a nezdravé návyky hospodských povalečů. Dvacet piv bez nikotinu nemůže chutnat nikomu. Také mimořádně povedené EET mělo odradit nepoctivé provozovatele, dát práci lidem v papírenském průmyslu a servisákům na výpočetní techniku.

A hospody jedou dál.

Přestože se v nich nekouří, podávají se předražená jídla a nápoje nevalné kvality, dál sem chodí lidé. Stále se scházejí, debatují mimo internet a možná, že připravují nějakou režimu nepřijatelnou kulišárnu. Přece jen, hospod je mnoho a Breschneiderů málo. I když, s tím práskáním máme bohaté zkušenosti a hlásit se to musí. Díky za Účtenkovku.

Dalším krokem bude nařízení vlády o tom, že v hospodě si nesmíte sednout. Všechna konzumace bude probíhat vestoje. Osvědčilo se to v Koruně. A pokud ani toto nepomůže, prostě se hospody zavřou a basta. Pijte si doma, holoubkové.

Republiku si pozvracet nedáme!


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském