Pokud stovky rozumných členů ODS připustily stávající stav a nevystoupily proti tomu, protože si myslí, že musí být loajální, tak je ODS ztracená strana

Dnes ráno jsem definitivně dospěl k závěru, že stát se členem ODS a snažit se tam prosazovat pravicové/konzervativní ideje je naprostá chiméra. Já jsem to sice myslel vážně, ale teď už vlastně nevím, proč bych měl okrádat sebe o svoji rodinu o společně chvíle kvůli boji s větrnými mlýny.

Petr Fiala jako modrý klaun z ODS

Mám mezi fejs přáteli spoustu rozumných lidí z ODS. Pravičáci a konzervativci, jejichž názorů si vážím. A další stovky takových jsou jistě rozesety po všech místních sdruženích napříč celou republikou. Je vás celkem dost, ale stejně je to k ničemu. Nechali jste si ukrást stranu neschopnými pravdoláskařskými oportunisty.

Připustili jste, aby vám notorik Blažek vybral předsedu, který byl členem strany pár týdnů před tím. Připustili jste podepsání Lisabonské smlouvy Mirkem Topolánkem. Vaši delegáti téměř ze 100% odhlasovali podporu v prezidentské volbě Drahošovi. Strpíte kecy Fialy o reformě EU, paktování se s TOPkou, STANem apod.

Nepokusili jste se ani o náznak vzpoury a otevřenou konfrontaci. Jen jste možná sepsali nějakou výzvu, se kterou si Fiala, Blažek a jejich pohůnci vytřeli pozadí. Možná jste se pohádali v nějaké diskuzním fóru. To je trestuhodně málo. Vám nepomůže žádný Václav Klaus ml. a už vůbec ne řadový člen Provazník, který nebude mít vůbec žádný vliv.

Nechci nikomu dělat kašpara, který bude otevřeně říkat Fialovi a spol., že jsou blbci a ostatní mu to budou po straně schvalovat, ale sami budou mlčet a vyčkávat. Aby náhodou někoho na nejvyšších místech nerozzlobili a neměli problémy. Nechci ztrácet čas a nechat se urážet od psychopatů, kteří mají v hlavě jen Václava Havla a jeho lavičky a sní o koalici s TOPkou.

Pokud stovky rozumných členů ODS připustily stávající stav a nevystoupily proti tomu, protože si myslí, že musí být loajální, tak je ODS ztracená strana. Houby loajální. Loajální můžete být k těm, kterých si vážíte a k těm, kteří se drží pravicové ideologie a nevytírají si s vámi pozadí.

Žádné vyčkávání ani opatrnost vám nepomůže. Omlouvám se všem členům ODS, pro které to neplatí, ale i mezi vámi rozumnými je spousta vystrašených ovcí, které se bojí cokoli udělat. Našlapují opatrně po špičkách a myslí si, že tato strategie povede k úspěchu.

Ne, fakt nepovede. Už takhle jste naprosto ztratili vliv na dění ve straně. Kolik vašich zástupců je v předsednictvu? Kolik jich bylo mezi delegáty? Kolik z vás si opravdu myslí, že lídrem strany se může stát někdo, kdo je v partaji členem pár týdnů? Jsem na vás naštvaný, téměř stejně jako na ty TOPKaře, kteří vám vládnou.

Jsou vás stovky a stejně nejste schopni se dát dohromady a zatlačit na vedení strany. Takže v téhle komedii působíte jen jako stafáž. Loutky, které sice vědí, co by se mělo dělat, ale nic nikdy neudělají. Budou se jen dál dívat, jestli s tím náhodou něco neudělá někdo jiný. Třeba ten mladý Klaus. A jak se ukazuje, ani ten nic neudělá, dokud se za něj veřejně a naprosto nekompromisně nepostavíte.

Já to každopádně balím. Nechci se stát součástí stafáže, která musí navenek ukazovat loajalitu a přitom si myslet něco naprosto jiného. Tohle není nic pro mě. Jsem sobec, kterému záleží hlavně na sobě a jeho rodině. To je také co, co mohu ovlivnit. Dění v ODS ovlivnit z pozice „bažanta“ prostě nemohu. Karty jsou už dávno rozdány a můžete za to právě i vy, kteří jste členy strany 5,10 a více let.

Tenhle vlak se dávno rozjel na konečnou a nemá smysl do něj nastupovat a snažit se zatáhnout za brzdu. To jste měli udělat vy všichni „rozumní“ už dávno. Je to stejné, jako když se teď Kurz snaží v Rakousku bojovat proti multikulti a islamismu. Se 700 000 muslimy v zemi už je ale pozdě. Vy si dosaďte místo muslimů TOPkaře, kteří se vám ve vlastním dvorku rozlezli jako vši.

A to je asi tak všechno…

Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském

Štítky: