Svět podle Sorose

Na českých a slovenských náměstích se v minulých dnech demonstrovalo jako o život, ale věkový průměr demonstrantů byl zatraceně nízký. Včera demonstrovali dokonce i středoškoláci, protože vedení škol jim na to vstřícně dala volno.

George Soros – Ďáblův emisar na Zemi

To se to pak demonstruje! Kdyby byli zaměstnavatelé trochu demokratičtější a dali volno i svým zaměstnancům, mohli demonstranti zaplnit Letenskou pláň a všechny stadiony i náměstí, co jich u nás je. Ale to páni podnikatelé ne! Ti dávají přednost zisku před demokracií.

V souvislosti s vlnou „spontánních“ demonstrací, které naprostá většina Čechů a Slováků ignorovala (podle některých „demokratů“ jen vinou těch „zatracených gerontů a rusofilů“), napsal komentátor s ruským jménem a sopvětským původem, ale od jisté doby s vyhraněně protiruským smýšlením, Alexandr Mitrofanov, že lidé mají právo říct politikovi „Už mě sörös!“ A má pravdu ten čacký žurnalista. Jen si zřejmě neuvědomuje, že totéž má právo říct čtenář novináři.

Všechno to odstartoval inaugurační projev staronového prezidenta Miloše Zemana, který svou nediplomatickou kritikou pana Bakaly a České televize nejprve zvedl ze židlí dvacet „statečných“ ve Vladislavském sále a v následujících dnech i pár desítek tisíc umělců, studentů a jiných postpubescentů. Ty vlastně „připonadzvedla“ výzva na obranu České televize nazvaná Pět vět, kterou při udělování Českých lvů přečetl režisér Jan Svěrák a kterou na místě podepsalo 370 hostů, vesměs filmařů a jejich rodinných příslušníků.

Už jsem tu jednou psal, že by mě víc zajímaly názory televizních koncesionářů, kteří živí veřejnoprávní televizi, jež živí dotyčné umělce, ale bylo mi řečeno, že za ně mám brát to, co prezentuje menší část mladých lidí a inteligence na zmíněných demonstracích ve větších českých městech. Protože vím z vlastní pedagogické zkušenosti, že mladí lidé na politické otázky většinou žádné relevantní názory nemají a že jejich znalosti historie české státnosti jsou leckdy hanebné, zajímalo by mě i to, kdo jim jejich údajné názory vkládá do úst a kdo vede jejich ruku při tvorbě transparentů.

Na některých demonstracích byla osobně přítomna i šedá eminence české politiky a strůjce nejedné lumpárny minulosti, novodobý alchymist a, inženýr chemie Miroslav Kalousek, který už léta sní o premiérském křesle, ale zatím to vypadá spíš na politický debakl. V předčasných volbách by se totiž se svou „stopkou“ nemusel už dostat ani do parlamentu. A tak kalí vodu, seč mu síly stačí, a jako někdejší předseda KDU-ČL (odkud ho kdysi vyhodili za jeho snahu domluvit se s ČSSD na vládě s podporou komunistů) se nejspíš modlí k pánubohu, aby seslal na české voliče zatmění mysli, díky kterému by se mohl zázračně vrátit na politické výsluní. Zřejmě si připadá jako svatý Václav a studenty má za své blanické rytíře.

A proč ne? Slovenským kalouskům se to už možná daří.

A sorosové všech zemí si mnou ruce a zpívají:

Před vraty i za vraty

všude samé převraty.

Chtělo by to další zbraně

a všem na ně zvednout daně.

Cožpak nejsme na tahu?

Válčí se i o Prahu!

Ve světě dle Sorose

patří národ do koše!


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském