Mezi Drahošovými voliči se rozšiřuje strašný nešvar

Pokud jste voliči Miloše Zemana, možná jste si všimli jednoho nepěkného nešvaru, který se v poslední době šíří mezi voliči poraženého prezidentského kandidáta. A to doslovná nenávist k voličům vítězného kandidáta.

Plž Drahoš je kreténem měsíce ledna 2018

Protože žiju v místech, kde jsou voliči Miloše Zemana v menšině, tak se mi to stává každou chvíli. A nejen mě. Když se takový „uvědomělý“ volič, jenž nemá rád Miloše Zemana, dozví, že jste ho volili právě vy, začne se nejen nad vámi urážet, ale začne vás považovat i skoro za nejhorší bytost na zeměkouli. A nezřídka pak proti vám šíří lži, klepy a pomluvy. Zkrátka a dobře nejen, že rozděluje společnost, ale šíří kolem sebe i zlo.

Zatímco oni by si přáli na těch jejich demonstracích jakési antizemanovské „Pražské jaro“ nebo antizemanovskou „samentovou revoluci“, dělají tím svým rozšiřováním zla pravý opak. Vzpomeňme si. Ať už to bylo legendární Pražské jaro (které jsem sice nezažil) nebo legendární Sametová revoluce (kterou jsem už zažil), tak v obou případech celý národ jako celek spolu cítil jakousi sounáležitost. Ale v takovéto atmosféře, jakou vytvářejí tyto „pražskokavárenské“ proudy, celonárodní sounáležitost nepůjde vypěstovat ani v nejmenším.

Jestli mi to naopak něco připomíná, tak situaci ze závěru románu Jaroslava Foglara „Záhada hlavolamu“: „Mažňákovci nikdy neuzanali volbu Losny za platnou. Počet ulic, které chtěly svojí úplnou samostantost, rostl. Byl konec se vším.“ Myslím si, že Jestřáb v tomto románu perfektně vystihl naší českou povahu a i negativní jevy, které sledujemem i v posledních době.

A tak, pokud jste vy voliči Jiřího Drahoše, zkuste se zamyslet. Jste také takoví, že se urážíte a šíříte zlo vůči voličům úspěšnějšího kandidáta? A nebo vám stále ještě něco říká demokracie a svobodná volba? Mě osobně je jedno, kdo koho volil. Ale abych někoho pošpiňoval za to, že volil jinak než já, to by mne v životě nenapadlo.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském