Téměř 30 let podvodů na voličích bohužel nekončí

Ostrý Babišův výpad proti Rusku na téma vyhoštění části Ruské diplomacie je stejným faulem, jako kdysi Zaorálkovo hřmění (předvolební, pravda…) proti církevním restitucím. Stále a stále jsou občané České republiky podváděni  étorikou slibů, kašírovaných PR profilů, sprostého oblbování, lhaní. Lhaní – které je ovšem „povyšováno“ na „hodnoty“ a „pravdu“.

Svatopluk Otava

Tak se „promlčíme“ až do lži…

Jakkoli úzkostlivě se pan premiér Babiš v podstatě odmítal vyjadřovat k mezinárodním otázkám (ať už v období spoluvlády se zaprodaneckou ČSSD nebo v předvolební kampani), nyní na potlachu unijních špiček přispěchal s pokorným „názorem“, že by bylo dobré podumat nad vyhoštěním ruských diplomatů z Prahy.

Jakýsi prý „společný názor“, jakási sounáležitost EU se stále „unijní“ Velkou Británií a jejím rychlým „odhalením“ původců atentátu na zběhlého, vyměněného a zhola nepotřebného agenta Sergeje Skripala.

Ne, že Rusko – Vladimír Putin, zvolený drtivou většinou svého národa za lídra Ruské federace –  je autorem scénáře vraždy zrádce.   Putin, Putin, Putin!, hřmí hysterické povykování britské Včelky Máyi, francouzského motýla Emanuela Makaróna i Islámské Andělky Merkelovic. Důkazy sice nejsou, prospěch z takové stupidity pro Rusko žádný nekyne, ale pan premiér v demisi má jasno! Tak tedy budeme „zvažovat“ vyhoštění.

„Naši bastardi“ lhát můžou. Rusům je zakázáno už jen namítat

Důvod je jasný. Rusové si dovolili po vzoru našich vzorů z Velké Británie, ale mnohem podloženěji zaspekulovat, že technologii k výrobě binární plynové zbraně vlastní i jiné země.  Třeba Velká Británie, jíž se možná už nechce živit mnohonásobně vytěženého přeběhlíka a jejíž laboratoře na výrobu chemických zbraní se nacházejí jen 16 km od místa činu.

Nebo Američané, když zhodnotili, že vědomosti panasoudruha Skripala ohledně vztahů a vazeb na volební gang Hilary Clintnové jsou větší a pro (nikoli „hodnotová“) média výživnější, než by byli schopni tolerovat. A jelikož právě Američané kdysi likvidovali uzbecké laboratoře na výrobu nyní už profláklé technologie, sloužící k výrobě „novičoku“ – proč toho nevyužít a nenakydat na Rusko další kýble své vlastní špíny?

Další (všeho)schopní chemici se také mohou nacházet na teritoriu Skandinávie, a nebo třeba ve výkladní skříni výrobce chemických zbraní za sovětské éry – Československu. (Koneckonců – odtud padlo i vyslovení jako jména možného původce i jméno Slovenské republiky, za což se však promptně Ruská diplomacie omluvila. Kapacity byly a jsou totiž u nás, v ČR.)

Fascinující však je, jak rychle po jakýchkoli volbách všechny politické subjekty odstoupí od slibovaného i očekávaného, drsně voliče podfouknou a opásají se „mandátem“. Skutečně je otázkou, zda by hnutí ANO získalo takovou voličskou podporu, kdyby se jeho protagonisté již před volbami vyslovili tak, jak právě teď premiér v demisi Babiš. To znamená: „Jasně, i kdyby nás hnal do války s Ruskem kdokoli na základě těch nejvyloženějších lží – budeme držet basu.“

Babiš, Hamáček, Filip… – tak to jsme opravdu chtěli?

A tak je to pořád. Nyní už Hamáčkovi socialisté vyhandlují koryta s Babišem, (před tím sám přítel Hamáček vysoce ocenil práci přítele Sobotky), Dolejšovi a Filipovi komunisté je „proevropsky“ podpoří. Jaksi se zapomene, že rétorické výkony přítele Schwarzenberg-Zaorálka na téma, jak sociální demokraté zatočí s původci tunelu zvaného „církevní restituce“ vyhrály socialistům volby v roce 2013. Přibráním KDU-ČSL do vlády pak zradili sobotkovci, hamáčkovci a zaorálkovci své voliče ve zlomku sekund, po sečtení volebních hlasů a to je přivedlo k debaklu 2017.

Inu – pan Babiš a hnutí ANO prý nemají strach ani z předčasných voleb, pokud by se jim nepodařilo sehnat vládní podporu pro menšinový kabinet. Tak aby se „aňáci“ třeba nedivili. Aby nakonec přece jen díky vnitřní nenažranosti a řevnivosti české politické scény nakonec k těm předčasným volbám nedošlo. A mohly by se dít věci….

Třeba by pan prezident pak pověřil složením vlády opět vítěze voleb, a tím by klidně mohl být Tomio Okamura. A třeba – no, už aby to bylo…. (Ty předčasné volby, samozřejmě…)