Bože. Co to zase ten pomatený Halík blábolil za havloidní hovadiny?

Vážený pane Halíku, nevím, jak jste přišel na to, že lidé si neváží elit. Víte o tom, že je cela řada vzdělaných, slavných i vysoce postavených lidí, jejichž názor si velice rád vyslechnu? A i s nimi souhlasím?

Satan z Prahy zvaný Halík

Pan Halík učinil pro Lidové noviny velikonoční rozhovor a řekl v něm i toto: „Nástup populistů umožňují cílené útoky na morální elity a na vzdělané lidi, na všechny, kteří by mohli pomoci rozumu a svědomí vítězit nad hloupostí, fanatismem a rozbouřenými emocemi. Nálepky „sluníčkářů“, „pražské kavárny“ apod. mají zalepit ústa těch, jejichž hlas je třeba slyšet, protože povzbuzují ke kritickému myšlení a mohou hrát roli imunitního systému společnosti proti rakovinovému bujení strachu, lži a nenávisti.“ (Zdroj)

Vážený pane Halíku a čtenáři, kteří jsou na jeho straně. Možná se budete divit, ale i já si názory některých tzv. elit velice rád vyslechnu a mnohdy s ními i souhlasím. Například s panem prezidentem Milošem Zemanem. Ve své rubrice „Politika a společnost “ mám jeden článek za druhým, které jeho myšlenky obhajují. Nijak mi nevyvrátíte, že prezident republiky není současná elita národa. Samozřejmě, že je.

Dalším členem oné elitiy národa je například pan kardinál Dominik Duka. Jako římského katolíka se mi i jeho názory k poslední době, včetně k migrační krizi, vělice zamlouvají, viz můj článek „Neomarxisti, ruce pryč od pana kardinála!„. A tak i jeho názory se velice rád inspiruji.

Mezi elitu národa se často hlásí i různí filmaři a režiséři. A tak si například kolikrát velice rád vyslechnu názory pana Zdeňka Trošky, kterého považuji za největšího režiséra současné doby. Viz můj článek „Za nejlepšího tvůrce filmů současnosti považuji Zdeňka Trošku„.

A z muzikantů a bavičů si vždy rád též poslechnu názory takového Františka Ringo Čecha, jehož názory se mi už v 90. letech líbily i jako tehdejšímu teenagerovi. A tak bych mohl pokračovat dál.

Ale všimněte si prosím jedné zásadní věci. Že mezi tou elitou, kterou uznávám já, není žádný stoupenec multikulturismu. Máme zkrátka demokracii. A v demokracii si můžu určit za sobě uznávající morální elitu toho, koho já chci. A rozhodně si do tohoto názoru nenechám mluvit někým, kdo je jiného politického smyšlení než já.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském