Boží hora Sinaj je v Saúdské Arábii

Většina lidí si myslí, že hora Sinaj je na sinajském poloostrově, který patří Egyptu. Jen málokdo ovšem ví, že to není pravda, ale pouze za peníze turistického průmyslu upravená historie.

Ilustrační snímek

Jistě znáte rčení, že historii píšou vítězové. Kdo z vás ví, že když Izrael dobyl v roce 1967 Sinajský poloostrov, vyslal své archeology k prozkoumání údajné boží hory na Sinaji? Nenašli tam ovšem nic, co by stálo za řeč. Žádné archeologické vykopávky, které by potvrzovaly roční pobyt asi milionů Izraelců. Na vykopávky měli tři roky, což by mohlo stačit k nějakému nálezu.

Před několika dny mi jeden přítel poslal odkaz na video, zde. Když jsem ho shlédl, začal jsem hledat další informace. Dnes jsem narazil na další video, zde. Už několik dní hledám další informace na toto téma. Další stránky můžete nalézt třeba zde.

Pravou horu Sinaj neboli Oreb, najdete na mapách v Saúdské Arábii pod názvem Jebel el Lawz. Nechci vám vzít potěšení z vlastního objevování a proto už nebudu psát své další poznatky a zjištěné skutečnosti. Tímto svým článkem vás chci pouze upozornit na pro mne nejzajímavější objev. Saúdské úřady zatím tyto objevy tají před světem, ale osobně si myslím, že se to brzy změní. Nejnovější video jsem nalezl zde.

Celou událost popisuje druhá kniha Mojžíšová, tzv. Exodus.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském