Odchod Pelikána vítám s úlevou

Včera ohlásil ministr spravedlnosti Robert Pelikán, že končí v politice. Podle mého názoru je to nejlepší zpráva pro českou veřejnost od doby, kdy byl znovuzvolen Miloš Zeman prezidentem.

Libor Čermák | foto: archív autora

Když jsem si včera otevřel internet, nevěřil jsem nejprve vlastím očím. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán chce pro názorové neshody v hnutí ANO skončit s politikou (viz. článek). Nejprve jsem se podíval, jestli náhodou není prvního dubna. Ale naštěstí nebylo. Bylo sedmého. Tak snad to bude přeci jen pravda a na české politické scéně tak ubyde o jednoho vítače.

A proč jsem to hlavně přivítal? Pan ministr Pelikán podle mého názoru ohrožoval svobodu slova v Ćeské republice. A jak? Vy jste to nezaregistrovali? Já ano. Bylo to v roce 2015, krátce po akci na Albertově 17. listopadu s panem prezidentem Milošem Zemanem. Tehdy na sociální síti pan Pelikán sdílel následující tweet: „Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému náboženství, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.“ – Zdroj.

Protože jsem na tom Albertově také tenkrát byl, nemohla mne takováto reakce pana ministra nechat klidným. Jestliže někdo něco takového dokáže říci, a to jenom v případě, když někdo kritizuje tu či onu ideologii, tak je podle mého názoru ohrožením svobody slova a demokracie v České republice. Přesně v duchu mého předvčerejšího článku „Víte, co by mne dostalo na demonstraci?“ Takže si myslím, že každý člověk, který to s českou demokracií myslí dobře a nechce, aby se tady za pouhé pronesení svého názoru na některou z ideologií chodilo do vězení, musí odchod takového člověka z politiky jedině přivítat.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském