Kdo chce mír a kdo provokuje násilí?

O víkendu se zde na blogu rozhořela dosti vášnivá diskuse ohledně situace v Izraeli, ohledně toho, kdo je v celé situaci v právu, kdo se brání a kdo vyvolává střety.

Vlajka Státu Izrael


Několik kolegů blogerů, včetně mé maličkosti jsme napsali svůj pohled na celou věc, který se ovšem hrubě nelíbil zdejší dvojce, dámě a pánovi, kteří se snažili tvrdit, že Izrael je vším vinen. Hlavně dáma vyjádřila a volala po pochopení i druhé strany, které prý byl ukraden domov, která je zoufalá, která jen protestuje, zatímco Izrael masakruje.

Obrázky a videa hovoří lépe než tisíce slov. A proto se dnes omezím na jedno krátké video, které jasně a naplno ukáže, kdo jsou ti, kdo údajně jen poklidně demonstrovali za návrat do svých domovů. Sledujte prosím toto video pozorně, všimněte si dítěte, snad ročního snad dvouletého, které leží volně ložené na pneumatikách, připravených k zapálení. A zvláštní pozornost doporučuji věnovat vteřině 0.33, záběru vlajících praporů Ten uprostřed asi v mnohých vyvolá mrazení.

Ano, tohle je pravá tvář palestínských bojovníků za svobodu. Mírumilovných demonstrantů. A na závěr jen malá ukázka financování.

V případě zranění, dostal účastník demonstrace vyplaceno 500 USD od Hamasu. Stejná organizace vyplati pozůstalým po případně zabitém demonstrantovi 30 000 USD. Samozřejmě se jedná o peníze, které do Gazy putují od mezinárodních organizací za účelem charitativní pomoci lidem.

Usudek si udělejte všichni sami a porovnejte. Izrael nabídl první pomoc dětem zasaženým kouřem ze zapálených pneumatik naprosto zdarma. Stejně bezplatná je i další pomoc ze strany Izraele, a to nejen palestínským Arabům ale například i trpícím Syřanům, kteří na izraelské straně nacházejí léčbu a ochranu.

Takže tolik k onomu chápání…

https://youtu.be/hirwQAQmyM0

Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském