Kdo půjde za katr?

Podle demonstrantů, kterých se sešlo na Václavském náměstí cca 10 000 (což je méně než na pořádném fotbalovém zápase, kam se platí nemalé vstupné), prý Andrej Babiš. No nevím. Spíš bych vsadil na ty, kteří vzadu tahají za nitky.

Jaroslav Čejka | foto: archív autora


Na všechny ty bakaly, vítky, kalousky a jiné polistopadové rychlokvašené miliardáře a jejich politické koně, kteří se cítí být Babišovou vládou právem ohroženi.

Proti počtu voličů, volících ANO (a tedy hlavně Andreje Babiše) je těch demonstrantů bezvýznamná hrstka. Ale to by se nesměli chtít Mikuláš Minář a pár dalších studentů a aktivistů zviditelnit, aby se časem mohli také etablovat v politice. Příklad Dominika Feriho táhne víc než traktor! Ono je lepší poslancovat za cca 100 000 měsíčně, než za bídný průměrný plat učit děcka či pubescenty na nějaké škole anebo bádat v nějakém ústavu, no ne?

A tak bych radil zapamatovat si jména organizátorů dnešních „demonstrací za demokracii“, které jsou ve skutečnosti namířené proti demokracii. (Nebo snad v Německu někdo demonstroval proti Angele Merkelové, která lepila vládu ještě déle než Andrej Babiš, a která kdysi neměla ke zpravodajským službám bývalé NDR daleko?) Bude totiž dobré si na ta jména vzpomenout, dočkáme-li sa nakonec přece jen předčasných voleb.

Třeba se některá z nich objeví na kandidátkách stran, kterým zatím podle průzkumů teče voda do bot. Na kandidátkách KDU-ČSL, STAN a TOP O9, které to s českým národem a lidmi pracujícími v „závislé činnosti“ myslí tak dobře!


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském