Babiš, Stropnický a Šlechtová opět lhali, šířili fake news a dezinformace. Ministerstvo pravdy mlčí

Ještě v březnu premiér Babiš tvrdil, že se u nás bojová látka novičok nevyrábí. Již na počátku května je jasné, že opět lhal. Ze lži ho usvědčil prezident Zeman na základě informací od Vojenského obraného zpravodajství. Babiš v březnu tvrdil:““Spekulace o produkci látky novičok (nováček) v České republice jednoznačně a zcela odmítáme, je to skutečně lež“.

Babiš, Stropnický a Šlechtová – Ulhané nebezpečné svině

Podle informací Vojenské kontrarozvědky pro prezidenta je tato látka vyráběla a testovala ve Vojenském výzkumném ústavu v Brně v listopadu 2017. Tedy již vlády premiéra Babiše, ministra zahraničních věcí Stropnického a ministryně obrany Šlechtové. O výrobě této látky byla informována Organizace pro zákaz chemických zbraní.

Již v březnu tuto informaci sám ředitel Vojenského výzkumného ústavu. Ani to však nerabránilo premiérovi Babišovi (ANO, dříve KSČ) lhát.

Proti tzv. Fake news u nás bojuje zvláštní odbor Ministerstva vnitra, který založil ještě Milan Chovanec (ČSSD), gay-pornoherec Jakub Janda, Česká televize, předseda sboru náčelníků gen. Petr Pavel (KSČ), ale nikdo z nich neuporoznil na fakt, že Babiš a jeho hnutí šíří lež.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském