Komu že to ujíždí vlak? ODS? TOP 09 v močálu zampomění

V jednom z článků publikovaných dnes na nejmenovaném zpravodajském servru, tvrdí politolog Mrklas, že permanentní inzertní kampaň ANO svědčí o tom, že ve volbách zvítězivšímu hnutí ujíždí vlak. Komu však a jaký vlak to ujíždí? V článku poctivě stojí, že politolog Ladislav Mrklas pracuje pro CEVRO institut. Už se v něm však neuvádí, že CEVRO institut patří ODS a že pro tvrzení pana Mrklase platí staré rčení: „Přání otcem myšlenky“.

Jaroslav Čejka | foto: archív autora

Hnutí ANO totiž podle průzkumů stále posiluje. ODS sice také, ale jen na úkor Kalouskovy TOP O9, která pomalu ale jistě mizí v močálu zapomnění. Ostatně podobně jako celá – po volbách slavně vyhlášená – demokratická opozice, na které je bohužel demokratický pouze ten přívlastek v názvu onoho seskupení, přezdívaného „gang čtyř“.

Není to náhodou naopak? Neujíždí vlak ODS, KDU-ČSL a hnutí STAN, když o TOP 09 už nemá smysl mluvit? A nepustil ten vlak ze stanice výpravčí v taláru státního zástupce, který v kauze Čapího hnízda zprostil viny pana Faltýnka a další tři obviněné.

Také politolog Bohumil Doležal konstatoval, že celá kauza tím dostala povážlivou trhlinu. Někteří odborníci dokonce tvrdí, že je to trhlina srovnatelná s tou, která kdysi zavinila potopení Titanicu.

Nu, nechme se překvapit. Hlavně že se na horní palubě ještě pořád debužíruje, hraje a tancuje. Snad bude záchranných člunů dost pro všechny!


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském