Má se sociálka zneužívat k politickým účelům?

Chvála bohu, že pan Pavel Novotný prohrál soud a musí se omluvit jím poškozené rodině. Ale je tam ještě jedna daleko horší věc. Pan Novotný a nejen on, by chtěl v tomto případě zneužívat sociálku k politickým účelům. Říkat o někom „debil, blbka, kretén“, se samozřejmě nesmí a je to trestné. Takže, že se za to musí postižené rodině omluvit, je samozřejmě správné. Ale podle mne je daleko horší jiná věc, kterou Pavel Novotný také vyřkl, cituji:

Pavel Novotný na fetu | repro: youtube.com

„Nevíte někdo, co je to za lidi? Chtěl bych je nahlásit na sociálku a paní nechat zkontrolovat právo na občanku. Tatínkovi už asi nic nepomůže, ale ten chlapeček nemusí být stejný… Podle mě kdyby jim ho sebrali a dostali ho k adopci dva gayové, stoprocentně z něj vyroste lepší člověk. Proto prosím o bližší info o rodině, to dítě z ní musí pryč. Snad takových nebožátek není víc“. (Zdroj)

Takže by tento pán rád někoho nahlašoval na sociálku a jako norský Barnevernet by chtěl odebírat dítě ze své rodiny. A to jenom proto, že si zpívají antimultikulturalistickou písničku. Jenže, on to není případ. Asi před rokem jsme zaznamenali podobnou událost v Brně, kde učitelka chtěla obdobně hlásit rodinu na sociálku, protože se jejich dcera neúčastnila školní multikulturalistické akce.

V obou případech prosím? Sociálka by takovýmto barnevernetovským způsobem měla postupovat jen v případě, že se někdo k dítěti chová jako k hadru a hůř. Ale rozhodně ne proto, že do něj nehustí nějakou oficiálně hlásanou politickou ideologii, jako se to někteří pokouší s tím slavným multikulturalismem. A pokud i přesto se najde jedinec, který by rád sociálce nahlašoval, či lépe řečeno událval takovéto politické případy, je třeba, aby se společnost naučila takovýmto jedincem pořádně opovrhovat. A to jako s každým, kdo má takovéto antidemokratické totalitářské sklony.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském