Cikáni na pultech k prodeji

Byly kdysi doby, kdy si člověk mohl v masně koupit voňavou a prouzenou cikánku. Oficiální název zněl cikánská pečeně, ale když jste si řekli o deset deka „cikánky“, každý prodavač chápal, co si přejete.

Cikánská tlama

Díky předposraným pravidlům evropské unie už nemáme ani rum, ani „cikánku“. Vlastně ani cikány! Těm se Bůh ví proč říká Romové, když oni sami se vesměs považují za cikány a pracovníci sociálních služeb jim říkají stejně. Ale jen mezi sebou; v oficiálních zprávách se píše, kolik Romů jsme začlenili, zpřehlednili, polidštili, zapracovali, integrovali apod.

Proto jsem hodně zajásal, když jsem opět objevil Cikánku v obchodě. Na obalu se píše, že rozumí mé chuti a má originální recepturu. K cikánce jsem si přibalil i cikánský kečup. Brzy nebude. Až se tohle dozví nějaký přiblblý ochránce evropských pravidel a nařízení, firma OTMA bude muset své výrobky přejmenovat. Pak už koupíte pouze Romku (romskou omáčku) a Romský kečup. I když, kdo ví?

Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském

Čtěte dále:

loading...