Piráti využívají populistické lži. Nebo jejich sliby zavedou komunismus, či ekonomickou krizi?

Piráti odstartovali kampaň před senátními a komunálními volbami. Šéf poslanců Pirátů Jakub Michálek řekl, že strana bude usilovat o to, aby se podařilo snížit ceny bytů, které označil za astronomické.

Ivan Bartoš – Feťák a extremista | foto: youtube.com (spd.cz)

Naděje pro mladé

Pirátská strana se prosadila více do povědomí širší veřejnosti před loňskými volbami do Sněmovny. Svým přímočarým vystupováním a distancí od stávajícího establishmentu nabídli alternativu hlavně pro mladé voliče.

Povolební zklamání

Jejich činnost po volbách je však pro mnohé zklamáním. Ve svých postojích se postavili na stranu mnohých tzv. tradičních stran, které před volbami kritizovali. V poslanecké sněmovně zatím neprosadili nic zásadního.

Populismus jako nová zbraň?

Každý, i děti školou povinné, se učí, že žijeme v tržní ekonomice, kde jsou ceny všeho určovány trhem a ne nařízeními nebo regulací státu. To jakoby Piráti nebrali v úvahu a překvapivě naskočili na vlnu nespokojenosti části mladých voličů s vysokými cenami nemovitostí.

Kdyby s něčím takovým přišli zástupci levice, asi by se nikdo nedivil, ale u Pirátů, kteří se profilují spíše jako pravicová strana, je to nepochopitelné. Ukazuje to na nevyzrálost a nevyhraněnost této strany.

Je příznačné, že Piráti zatím neuvedli, jak by snížení cen bytů na trhu chtěli dosáhnout. Necháme se překvapit, jaká moudra z nich v této souvislosti vypadnou.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském