Formující se italská vláda čelí hrozbám a zastrašování ze stran evropských politiků

Hrozby a vměšování se do interních věcí nové italské vlády se stalo sportem evropských politických eurohujerů. Mattarella nominuje navrhovaného premiéra. Hordy afričanů vyřvávalo, že chtějí peníze a příjem pro všechny – video.
Úspěch Ligy v dalším kraji

Monika Pilloni

Salvini svolal 23. května v Římě poslance a senátory Ligy, aby provedl analýzu politické situace

Pokračuje se v práci na budování populistické vlády ve světle velkého úspěchu Ligy v regionálních volbách, které vedly tento rok k vítězství v regionech Molise, Friuli a s historickými výsledky dokonce v italsko – frankofonní provincii Valle d’Aosta – tam Liga neměla nikdy zastupitele a dnes jich má dokonce 7 (Berlusconi, Giorgia Meloni a PD – ex vládnoucí Demokratická strana nemá ani jednoho). Velký propad 5 hvězd: dnes ve Valle d ́Aosta 10,44% oproti 24% při volbách v březnu.

22.05.2018 Facebook 0:24 SELČ – Matteo Salvini:

Také ve Val D’Aosta historický výsledek pro Ligu, který se stává druhou politickou silou regionu a přechází z nuly na 7 radních ! (Matteo Salvini – Facebook)

Také ve Val D’Aosta historický výsledek pro Ligu, který se stává druhou politickou silou regionu a přechází z nuly na sedm radních! Děkuji Vám, tady jako v Římě nezradíme vaší důvěru.

loading...

Salvini prohlásil: „Vím, že můžu počítat s kompaktností naší skupiny, naší sílu nám každý závidí.“

Mezitím pokračuje práce na jménech členů vlády s cílem „dosadit ty nejlepší osoby na každou pozici a poskytnout tím co nejefektivnější odpovědi na požadavky našich spoluobčanů“.

Nominace premiéra

Prezidentovi Mattarellovi trvalo dost dlouho, než zahájil jednání s vybraným kandidátem na premiéra. Ve skutečnosti se proslýchá, že takzvaným „uzlem“ zůstal a zůstává světově proslulý ekonom Paolo Savona, kandidát na ministra – pro Palác Quirinale (sídlo prezidenta) je totiž příliš euroskeptický.

Profesor Giuseppe Conte dnes přišel na schůzku s prezidentem Sergiem Mattarellou, který si ho zavolal v 17:30 s ohledem na možnou úlohu zformovat novou vládu. Jedná se o první formální krok, který otevírá konkrétní cestu k vytvoření nové vlády.

Conte po cca 2 hodinách jednání tuto funkci dostal a také ji akceptoval:

loading...

Giuseppe Conte po schůzce s prezidentem mimo jiné prohlásil: „Jsem profesor a právník, obhajoval jsem případy různých lidí a nyní obhajuji zájmy Italů na všech evropských a mezinárodních fórech, v dialogu s institucemi EU, s jinými zeměmi a nabízím se jako právník obhájce italského národa. Jsem k dispozici jako“ premiér „, aniž bych se šetřil, s největším odhodláním a maximální odpovědností. Nemohu se dočkat, až mi bude umožněno skutečně pracovat, děkuji všem.“

V příštích dnech bude mít u prezidenta další schůzku, aby předložil návrh jmen ministrů, které následně prezident nominuje do funkce.

Probíhají odhady o nominacích na ministerstva s jedinou jistotou, co se týče Ligy a zvláště Mattea Salviniho, ten by měl jít na ministerstvo vnitra, aby okamžitě reagoval na problém invaze nelegálních migrantů.

23.05.2018, Facebook 13: 15 SELČ – il Giornale – jeden z příkladů dohadů o sestavě vlády:

Na veřejné Fb stránce deníku ilGiornale jsou dohady o nominaci ministrů zobrazeny takto. (ilGiornale – Facebook)

23.05.2018, Facebook 20: 41 SELČ – Matteo Salvini:

loading...

Salvini publikoval na své veřejné stránce: Konečně se začíná!!! V naději, že nebudou žádné další pokusy (z Itálie nebo ze zahraničí), aby se zastavila změna – především práce, především bezpečnost, PŘEDEVŠÍM ITALOVÉ. Již nikdy ničí sluhové. (Matteo Salvini – Facebook)

23.05.2018, Facebook 19: 10 SELČ – Matteo Salvini:

Evropská komisařka Cecilia Malmströmová: Ve vládní smlouvě jsou znepokojivé věci ohledně obchodu. (Matteo Salvini – Facebook)

Každodenní invazivní vměšování do vnitřních záležitostí. Evropská komisařka Cecilia Malmströmová: „Ve vládní smlouvě jsou znepokojivé věci ohledně obchodu”. Znepokojující? Určitě ano pro vás a pro nadnárodní společnosti, které vyrábějí v zahraničí a nečestně konkurují našim obchodníkům, řemeslníkům a podnikatelům.

23.05.2018, Facebook 16: 21 SELČ – Noi con Salvini:

Budeme dávat pozor, abychom ochránili práva Afričanů v Itálii povídal Juncker (NoiConSalvini – Facebook)

loading...

Také Juncker se vměšuje !!! „Budeme dávat pozor, abychom ochránili práva Afričanů v Itálii.“

22.05.2018, Facebook 10:51 SELČ – Matteo Salvini:

Po Francouzích a Němcích je dnes turnus lucemburského ministra zahraničí, Jean Asselborn. (Matteo Salvini – Facebook)

Každodenní invazivní vměšování do vnitřních záležitostí pokračuje. Po Francouzích a Němcích je dnes turnus lucemburského ministra zahraničí, Jean Asselborn: „Doufám, že Mattarella neumožní nové italské vládě, aby zničila veškerou práci udělanou v posledních letech v Evropě.“ Potvrzuji: ať jsou v zahraničí v klidu, o Italy se postaráme my.

21.05.2018, Facebook 15:40 SELČ – Matteo Salvini:

Manfred Weber, vůdce Populárních evropanů také vyhrožuje. (Matteo Salvini – Facebook.)

loading...

Po Francouzích je dnes řada na hrozby z Německa: „Hrajete si s ohněm, protože Itálie je silně zadlužená“ … říká to Manfred Weber, vůdce Populárních evropanů … Ať on myslí na své Německo, o dobro Italů se postaráme sami !

20.05.2018, Facebook 14:19 SELČ – Matteo Salvini:

Francouzský ministr varuje budoucí vládu: nic neměňte, nebo budou problémy. (Matteo Salvini – Facebook)

Francouzský ministr „varuje“ budoucí vládu: nic nezměňte, nebo budou problémy. Další invazivní vměšování do vnitřních záležitostí. Nežádal jsem hlasy a důvěru proto, abych pokračoval na cestě chudoby, nejistoty a imigrace: Italové především!

19.05.2018, Facebook 16:56 SELČ – Matteo Salvini:

Chtějí finanční příjem a azyl pro každého zatímco čvou STOP SALVINI. Říkám: „STOP NELEGÁLNÍM MIGRANTŮM,” celá Afrika se do Itálie nevejde. (Matteo Salvini – Facebook)

loading...

ŠÍLENOST… Chtějí finanční příjem a azyl pro každého zatímco čvou STOP SALVINI. Říkám: „STOP NELEGÁLNÍM MIGRANTŮM,” celá Afrika se do Itálie nevejde. Doufám, že se brzy budu moci pracovat a začít napravovat katastrofy co udělala Demokratická strana – PD z hlediska imigrace.

15.05.2018, Facebook 12:34 SELČ – Matteo Salvini:

Doufáme, že v Itálii nebude žádná změna v oblasti migrační politiky“. Takto se vyjádčil evropský komisař Avramopoulos. (Matteo Salvini – Facebook)

„Doufáme, že v Itálii nebude žádná změna v oblasti migrační politiky“. Takto se vyjádčil evropský komisař Avramopoulos. Tak dost !!! Další nepřijatelné vměšování nevolených. Přijali jsme a vydržovali jich příliš mnoho, nyní je čas na legálnost, bezpečnost a odmítnutí ( vyhoštění) !


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském

Čtěte dále:

Obnova našeho venkova? Z Bruselu se ho nedočkáme!... Dovolím si tvrdit, že letošní volby budou kvůli problémům v zemědělské oblasti do značné míry i o obnově venkova a problémech zemědělců nejen v Čechác...
Svoboda je ohrožena. Bojujte za svobodu Ano, chtějí vzít svobodu! Svobodu slova, svobodu myšlení. Chystá se tvrdá cenzura internetu a sociálních sítí! Zakladatel Facebooku, Mark Zuckerberg j...
Čekám, kdy si pro mě přijde policie Měl jsem asi opravdu štěstí, že mě nezatkla policie před pár dny na pražském letišti. Nastala-li u nás revoluční doba „policejní demokracie“ pod veden...
Britská propaganda neomarxistického póvlu: Chcete ... Britští levicoví a neomarxističtí politici nelenili a už přispěchali s vysvětlením, že za vraždu Jo Coxové může většinová společnost, která chce Brexi...
Co nejrychleji pryč z EU; Proč by byl ze Schulze d... Socialističtí politici v EU se stávají poslední dobou čím dál více militantnějšími. Jedním z takových je Martin Schulz, který se přesunul na scénu něm...
Podzim 2017 – Babišův únor 1947; Stop StBáck... Nejhorší na letošních volbách je jen to, že proběhnou tak, jak proběhnou. Vše už je rozlosováno a připraveno. Není to vůle lidu, je to vůle těch, co d...
Totalita ve jménu politické korektnosti: Usmívej s... Rasismus a xenofobie se staly synonymy slov odůvodněné obavy a obezřetnost, a zabydlely se v dnešní mluvě tak dokonale, že prakticky každodenní výtky ...
Bruselský sebevražedný útok na Viktora Mihályho Or... Maďarský premiér Viktor Orbán nebyl nikdy příliš diplomatický. Vždycky říkal, co si myslel, čímž stavěl své evropské kolegy do nepříjemného postavení,...
Včerejší konec je dnešním začátkem. Jaká bude naše... Tajemné začátky a konce: Prožíváme konec začátku německé Čtvrté říše? Po stu letech je nám Rakousko překvapivě inspirací. Další slovenská zrada? Co ud...
Další šok pro „elity“ z euro-americké kavárny: V R... V prvním kole rakouských prezidentských voleb zvítězil Norbert Hofer, předseda Národní rady Svobodné strany Rakouska (FPÖ). Hlavní média, stejně jako ...
loading...