Osobně mám mnohem větší obavy z Bruselu než z Moskvy

Zaznamenal jsem, že se opět lehce rozjela diskuze o americké základně v ČR. Toto téma mi nijak nedrásá žily. Nicméně osobně jsem coby pravičák, konzervativec (a člen ODS) spíš proti. Není to žádné radikální proti, ale přesto proti.

Josef Provazník | foto: archív autora

Spojené státy pod Trumpem beru, ale to nebude trvat věčně. Příště nejspíš vyhraje demokratický kandidát, kterým bude postižený muslimský humanoid s třetím pohlavím. Jasně, jde o nadsázku, ALE…. Chci tím jen říct, že USA pro mě nejsou největším kámošem vždy a za každou cenu.

A i kdyby tomu tak bylo, je nutné tohle přátelení utvrzovat budováním nějakých vojenských základen? Fakticky to nepřinese nic. Velmocím je tohle vlísávání se do zadní části těla stejně ukradené a sledují především své zájmy. Což samozřejmě dělají dobře.

Pro mě osobně je rozdíl, jestli v Bílém domě sedí politicky korektní multiulturalista Obama či Trump. Takže budovat u nás americkou základnu je krátkozraké. Trochu podezřívám většinu zastánců tohoto kroku, že zatím jsou jen iracionální obavy z Ruska.

Tihle jelimani mezi řádky volají po vlídném náručí mocného spojence, který nás ochrání proti domnělému nepříteli. A to je prostě pod mé rozlišovací schopnosti. Já osobně mám mnohem větší obavy z Bruselu než z Moskvy.

To píšu z českého pohledu, aby bylo jasno. Chápu, že sousedé Ruska to mohou vidět jinak. Putin mi nicméně nezakáže kouřit v hospodě. Putin nepošle Feriho a Jandu, aby „masírovali“ ve škole moje děti na nějaké přednášce.

Putin fakt neprosadí, aby u nás homosexuálové adoptovali děti. Putin mě nebude přesvědčovat, že negramotní uprchlíci obohatí naši společnost a dovedou ji ke světlým zítřkům. Putin nefinancuje naše neziskovky atd. atd. atd.

Takže si poznamenejte, že pro Provazníka je americká základna na území ČR zbytečnost. Asi jako ty samonazouváky ponožek, které na Facebooku proběhly v tomto týdnu. A když je něco, objektivně řečeno, zbytečné, tak jsem prostě proti tomu…