Je Okamura větší hrozba než viditelný nástup totality?

Okamura je hrozba. Takové titulky nad zprávou ČTK obletěly republiku. Odborníci v návrhu výroční zprávy ministerstva vnitra o extremismu napsal,i že SPD jsou radikálnější než radikálové. Okamurova strana si prý vybírá podobná témata jako pravicoví extremisté, zaujímá k nim i podobné postoje, v některých případech jsou dokonce vyjádření představitelů strany ještě radikálnější”.

Tomio Okamura | foto: wikipedia

Co hlásá SPD? Prioritou je demokracie – tedy skutečná demokracie, kde se jsou zástupci lidu za svou práci také lidu přímo odpovědní a občané mohou odvolat jak je, tak i špatné zákony. Je to extrémismus? Extrémní je něco neobvyklé. Přímá demokracie je celosvětový trend a šíří se jednotlivými státy USA, Latinskou Amerikou i celou Evropou a něco na způsob evropského referenda je v současnosti donucen připravovat i Brusel. Co je extrémní?

Jsme v podstatě jedna ze tří zemí EU která nemá zákon o referendu. Jsme asi jediná země Evropy, kde se přímo nevolí a neodvolávají starostové a hejtmani. A pochopitelně stávající stav je protiústavní protěže Ústava zákon o referendu předpokládá, krom toho že skutečně deklaruje že lid je zdroj vší moci a moc může vykonávat i přímo. Není spíš extrém tohle? Vím, většina z nás o tom neví, protože nejen politici ale také média ohledně skutečné demokracie úspěšně mlží a zatajují nebo překrucují fakta.

A za ignorace médií proběhl ve Sněmovně seminář se zástupci právní fakulty Karlovy univerzity. V jakém šoku byli pořadatelé z ANO a ČSSD, když všichni akademici jednoznačně podpořili návrh SPD a naopak jeden po druhém se pozastavovali nad tím, jak úspěšně se dokázali po 30 let politici bránit demokracii, Ústavě i svým slibům, že uzákoní referendum.

A pozor – všichni se shodli na tom, že když referendum, tak o všech otázkách, které neodporují Ústavě – tedy i o mezinárodních smlouvách.Co je extrémistické – prosazovat demokracii a referendum které žádá 87 procent občanů nebo tomu bránit obstrukcemi nebo lhaním, proti vůli drtivé většiny občanů? Extrémismus považujeme za ohrožení demokracie – a ptám se kdo tady po léta brání demokracii? Okamura, který žádá odvolatelnost politiků, tedy i sama sebe nebo takzvaní demokraté, kteří se zuby nehty drží své neodvolatelnosti a odmítají se podřídit veřejné občanské kontrole.

Okamura své návrhy předkládá v Parlamentu, zatímco zástupci tzv demokratů svolávají fanoušky na Václavák a tam hlasem ulice požadují revizi demokratických voleb. A média melou svou – ti, co nerespektují Ústavu ti co nechtějí demokracii, ti co odmítají respektovat volby ti jsou demokraté a Okamura je extrémista.

Zpráva ministerstva jako důvod zmiňuje ty nešťastné Lety. Ani to rozum nebere. Ano, po léta říkáme, že Lety nebyly nacistický koncentrák. A pravda Tomio zaměnil Lety s cikánským táborem v Hodoníně, kde nebylo oplocení. Pokud jde o volný pohyb (v určitých případech), pak měl opět naprostou pravdu – volný pohyb skončil až s nařízením karantény – ale tehdy pak měli zákaz vycházení všichni, včetně 9 dozorců, z nichž mj. třetina také na tyfus zemřela. V tom, co jsme řekli či napsali jsme měli a máme pravdu.

V této věci už třikrát rozhodovala státní zastupitelství a to v kauze Miroslava Ransdorfa, prezidenta Klause a před lety i u Tomia. Pokaždé soudní znalci potvrdili, že Lety nebyl koncentrák a obvinění padla pod stůl. V roce 1999 na tohle téma rozhodovala i vládní komise. I ta byla pod argumenty historiků donucena přiznat, že lety nebyly koncentrační tábor a vynalezla vlastní pojmenování “tábor nucené koncentrace”. Stačí málo a jak státní zástupci, kteří se nás opět pokouší obvinit tak ministerští odborníci by mohli zjistit fakta a fakt že máme pravdu a tudíž nejsme extrémní my ale ti, co se snaží pravdu překroutit a lži v mocenském boji zneužít proti nám.

To, že navzdory třem precedentům a rozhodnutí vládní komise je někdo schopen nařídit stíhání za pravdivý výrok, že Lety nikdy nebyly koncentrační tábor a je to tedy vylhaný pseudokoncentrák, je jasné zneužití moci. Pokud moc – justice, exekutiva začíná zneužívat vyložené lži k potírání politické konkurence, pak jde o konec demokratického stát. Ten primárně definuje vymahatelná spravedlnost a odpovědnost odpovědných. I když dnes nás nemohou odsoudit a budeme osvobozeni, vývoj směřuje k tomu že za pár let to už půjde. To, co se dnes děje v médiích i v justici, by před deseti lety bylo nemyslitelné. V

Británii dostal minulý týden novinář a aktivista Robinson 13 měsíců za to, že natáčel příchod muslimského gangu, který znásilňoval děti.

České státní zastupitelství nutí naše policisty, aby šetřili a stíhali poslance SPD a mne za to, že říkáme o Letech pravdu.

Le Pen stíhali za to, že v odpovědi na bagatelizaci zločinů islámu zveřejnila fotky zločinů ve jménu islámu. Omezování svobody slova a kriminalizace odpůrců to není nástup totality – to už z velké části totalita svého druhu je.

Je extrémní se tomu postavit a chtít svobodu a demokracii? Ne – je to naprosto normální a potřebné jako sůl.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském