V ODS je „svoboda“ a ne jen Bohouš; Bába Němcová z ODS a pisálek Pečinka z Reflexu budou brzy minulostí

Chtěl bych jen pravicovým (konzervativním) voličům touto cestou vzkázat, že včera na tom pódiu s Ferjenčíkem, Pospíšilem a Dienstbierem moje stranická kolegyně Miroslava Němcová nevystoupila za všechny členy ODS. Za mě tedy určitě ne. Aktivistická politika se mi z duše protiví a coby člen ODS něco takového odmítám.

Josef Provazník | foto: archív autora

Rád bych ještě připsal, že aktivistická politika a názory paní Němcové jsou v ODS marginální záležitost, stejně jako to ona nedávno říkala v rozhovoru o názorech a postojích Václava Klause mladšího. Bohužel tomu ale tak není. Středolevicový aktivismus má v současné ODS silnou podporu.

U někoho čistě z vypočítavosti, že nám to snad nažene další hlasy, u jiného vyvěrá z přesvědčení, že je to prostě správné a naprosto v pořádku. Osobně chci, abychom porazili Babiše ve volbách a neřešili politiku na ulici, kde tak v demokratickém zřízení, ve kterém nyní žijeme, činí jen méně úspěšní a méně schopní.

Na druhou stranu si vážím toho, že je ODS demokratická strana a můžu si uvnitř i navenek psát a říkat, co se mi zlíbí. Nikdo mě za facebookové příspěvky nebude tepat a ani nutit k nějakým omluvám na popud médií apod. Ať napíšu cokoli, mám jistotu, že se za mě v médiích kdokoli z vedení a stranických mluvčích postaví.

To je fajn vědět. Takhle by to mělo fungovat.

Dost mě děsí, že „svatý boj“ proti Babišovi a Zemanovi zatemnil rozum i jinak normálně uvažujícím lidem. Konkrétně mám na mysli Pečinku z Reflexu. Já celkem chápu, že si on a jemu podobní chtějí připomenout zlaté revoluční časy a své mládí, ale dvakrát do stejné řeky prostě nevstoupíš.

Pečinka a jemu podobní se rozplývají, jak se zase společnost dává do kupy a jak to zase bude skvělý a úžasný. Zvolíme si konečně „slušného“ prezidenta a „slušnou“ vládu a všichni potáhneme za jeden provaz. Vstříc ke světlým zítřkům v Evropské unii. Pche. Nemám rád kýč.

Ne, fakt neprožíváme další pražské jaro a za obzorem není vidět žádný druhý samet. Babiš se Zemanem neztělesňují krystalické zlo a druhá strana krystalické dobro. Je to všechno mnohem složitější. Jedno je ale přesto jednoduché.

Kdyby neselhali politici a novináři, tak tady žádný Babiš není. Vytvořili jsme si jej sami. Politici svoji neschopností a novináři hysterčením o údajně skrz naskrz zkorumpované zemi. Babiš by byl hloupý, kdy takovou loženku nevyužil.

Nebylo vám dobré to, co bylo před tím a chtěli jste změnu za každou cenu. Tak ji prostě máte. Se vším všudy.