Rodina je muž, žena a děti. Adopce homosexuály může schvalovat a navrhovat jen chorý

V diskuzi o budoucím směřování Svobodných, ODS a částečně i TOPKy se často opakuje slovo „konzervatismus“. Myslím, že tady jde částečně o matení pojmů. Tady nejde o žádný střet liberálů a konzervativců, ale o střet progresivistů a zcela normálních a obyčejných lidí, kteří si nepřejí měnit společnost o 180 stupňů.

Ilustrační snímek rodiny

Já se považuji za konzervativce, ale spousta lidí konzervativci jsou a ani o tom nevědí. V podstatě nemají žádný důvod to nějak vytrubovat do světa, protože ty námi hlásané konzervativní ideje považují za něco naprosto standardního. Konzervatismus naší současnosti je synonymem pro přirozenost a jeho cílem je zachovat svět tak, jak jej známe.

Konzervativec není, jak se domnívají neomarxisté a liberálové, nějaké nesnášenlivé hovado, které chce upalovat homosexuály. Nám je úplně jedno, co si dělají doma ve svých ložnicích. Odmítáme jen, aby stát dával jejich soukromým aktivitám nějaký oficiální punc.

A to se týká především označování je za „rodinu“ a označování partnerství mezi osobami stejného pohlaví za „manželství“, protože to je možné jen mezi mužem a ženou. Odmítáme rovněž adopce dětí homosexuály. Další myšlenky takového toho „všedního“ konzervatismu jsou podobně přirozené a v podstatě i logické.

Odpor liberálů/libertariánů proti skutečnému či jen domnělému konzervatismu ukazuje, že oni v mnoha ohledech stojí jednou nohou na straně neomarxistů. Hlavně, co se týká názoru na fungování společnosti. Nemám teď na mysli ekonomické záležitosti, pohled na dotace, EU apod.

Vygradovaná situace u Svobodných (a zdaleka nejde jen o Luboše Záloma) ukazuje, že společná koexistence obou směrů není možná.

Třeba proto, že tradice jsou pro nás konzervativce „extrémně“ důležité a chceme pokračovat v tom, co dělali naši předci. Odmítáme nějaké experimenty v podobně zrušení státu a nechceme, s lehkou nadsázkou řečeno, dávat svobodu vrahům, aby mohli vraždit.

Svobodní jsou taková malá laboratoř, která přispěla k vyjasnění pozic. Pokud nejsou libertariáni/liberálové schopni přijmout názory Luboše Záloma, která má do kovaného konzervativce poměrně daleko, potom jsou hranice jasně vymezeny a otevírá se cesta ke vzniku nové strany. Samozřejmě nikoli postavené jen na odpadlících od Svobodných, ale i na „odpadlících“ z ODS a TOP09 (tam asi jen Jitka Chalánková:-).

Jejím úkolem bude ukázat lidem ve městech i vesnicích, že konzervatismus je zcela obyčejná přirozenost a všeobecně prokázat, že konzervativců tady není žádných 4-5%, ale násobně víc. Konzervativcem v mém chápání tohoto politologického pojmu je, opět jen s lehkou nadsázkou, každý druhý traktorista na vesnici a každá druhá prodavačka v místním konzumu.

Vsadím boty, že „konzervatismus“ tohoto typu má šanci oslovit mnohem víc voličů, než si myslí politologové i liberálové samotní. Vím to já. Vědí to mnozí z vás a na 100% to vědí i ti (nejmenovaní), kteří mají sílu, vliv a moc to přetavit do nějakého smysluplného politického projektu. I když to nebylo slyšet, tak výstřel z „Aurory“ už zazněl, kdybyste jako náhodou nevěděli…