Zaslouží se Angela Merkel osud Lidických žen?

Paní Merkelová se nechala slyšet, že odsun Němců ze střední a východní Evropy byl prý neospraveditelný. A jak se tedy s Němcemi mělo zacházet, když tak celou 2. světovou válku zacházeli oni s námi?

Památník Lidice

Vážená paní Merkelová, vždyť k žádnému odsunu přeci vůbec nemuselo dojít! Stačilo jen nevyvolat v Němcích nacistické poblouznějí o nadřazenosti jejich rasy a posléze nezpůsobit 2. světovou válku. Jenomže se Němci nechali zblbnout šílenci, kteří věřili ve vlastní nadřazenost a kteří vyprovokovali zlo, které bylo historicky jedno z největších. A nejen tu druhou světovou válku. Ale i holocaust, kterému padlo za oběť na 17 milionů lidí.

A pořád to není všechno. Vážená paní Merkelová, vy si stěžujete za odsun Němců ze střední a východní Evropy. Ale co pak se Němci podobně nechovali za 2. světové války k nám? Jen u nás v Česku připomenu dvě věci. Jednak vyhnání Čechoslováků z pohraničí v roce 1938 (podrobnosti v mém článku „Jestlipak jste někdy slyšeli o vyhnání Čechů z pohraničí?“), což bylo zhruba 120 tisíc lidí z oblasti Sudet. A pak vysídlení Benešovska a Sedlčanska v letech 1242-44 (viz podrobnosti v článku „Že se tak málo mluví o vysídlení Benešovska a Sedlčanska?“), což bylo minimálně dalších 30 tisíc lidí, které museli kvůli nacistické ideologii opustit své domovy a majetky. A samotný R. Heydrich měl dokonce s Čechy v úmyslu je vystěhovat někam až k Severnímu ledovému oceánu na Sibiř.

Takže, paní Merkelová, vysídlení Němců rozhodně nebylo něco, co by pro ně vymyslela až vítězná strana války na Postupimské konferenci. Vždyť samotní Němci za 2. světové války operovali s jinými národy nejen obdobnými, ale dokonce daleko horšími prostředky. Zkrátka a dobře, dopadlo to tak, jak mělo. S čím kdo zachásí, tím také schází. A prezident Miloš Zeman s premiérem Babišem udělali moc dobře, že se proti takovéto historické neznalosti německé kancléřky ohradili.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském