Vetřelce odvedli do pouště

Každý stát se k migrantům staví jinak, některé země jim nabídnou azyl a peníze, ty rozumnější státy je za své hranice nepustí anebo je rychle doprovodí pryč..

Invazivní druh

Někde se kvůli migrantům staví ploty a zdi, někde jim bez problémů poskytnou azyl, což ale nejde dělat donekonečna.. V Alžírsku prý migranty vozí do pouště.. Chtělo by se říct no a co? Pokud se migrant vydá na cestu, musí počítat, že to nebude cesta růžovou zahradou. V drtivé většině se jedná o mladé, zdravé lidi, kteří neutíkají před válkou, utíkají za vidinou snadného života. Takových mi líto není, a nevidím jediný důvod je v Evropě (či kdekoliv jinde) vítat s otevřenou náručí. Pokud se tato migrantská vlna nepodaří včas zastavit, svět to brzy pocítí. Už teď propukají nepokoje mezi místnímí a přistěhovalci. A není se čemu divit, když se střetnou dvě odlišné kultury.

Pomáhat se má potřebným, ne lidem, kteří jsou mladí a zdraví, a kteří často humanitární pomocí pohrdají, nechtějí přijmout a respektovat pravidla a zákony dané země. Takové je potřeba vracet tam, odkud přišli, i za cenu toho že to bude stát životy. Přemýšlím, jak bychom si s migranty poradili my? Ploty na hranicích nemáme, poušť taky ne..


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském

Zdroj: https://jakubbeznoska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=668327