Sloučí se Piráti a ODS?

Kdybyste náhodou neznali mého stranického kolegu Jana Klusáčka, tak je to poradce Petra Fialy pro oblast zdravotnictví a jistou dobu byl placen HK ODS. Proslavil se tím, že se snažil vyštvat Václava Klause ml. z pražské kandidátky a pak ani neměl koule se k tomu veřejně přiznat. Sám pak dopadl v pražské kandidátce dost neslavně.

Josef Provazník | foto: archív autora

Tento jeho koment jsem náhodou našel v diskuzním vlákně, kde jeho autor píše, že váhá mezi Piráty a ODS. Místo, aby mu Klusáček vysvětlil zásadní rozdíly mezi Piráty a ODS (nebo z jeho pohledu žádné nejsou???), tak na základě své osobní averze vůči VK ml. vyvozuje, že autorovi brání ve volbě ODS právě on. (jistě, bez něj by ODS měla dávno přes 30%).

Něco takového považují za velmi nechutné a v případě Klusáčka rozhodně nejde o první přešlap…Někteří si jistě řeknou, proč to neřeším pouze v rámci strany. Pokud ale může Klusáček (a před tím i Miroslava Němcová a další) veřejně shazovat svého stranického kolegu, mohu zase já prát špinavé vnitrostranické prádlo na svém veřejném profilu. To mi přijde fér, co říkáte?

Ale jinak, ta Klusáčkova slova o marginálnosti názorů VK ml. v rámci strany až tak mimo nejsou. Je to důležitá message pro ty z vás, kteří by ODS volili kvůli mladému Klausovi. Naložte s ní dle svého uvážení. Já jen mohu napsat, že pokud volíte ODS kvůli VK ml., je to zbytečné. Proč také volit stranu kvůli jednomu politikovi, jehož názory jsou (objektivně) v rámci partaje marginální?

A s tím úzce souvisí také otázka, proč být členem krajně středové strany, když vámi vyznávané názory a postoje jsou zde objektivně vzato marginální (touto otázkou mířím na sebe). Ale tuhlectu záležitost bych teď nechtěl dál rozvádět…