Česko má rádo komouše. Komouš už dávno nekouše!

Dnes jsem si na jednom z nejčtenějších serverů přečetl, že Češi jsou nejšťastnější ve své historii a Moravané že jsou ještě šťastnější než Češi. Ale proč ten titulek? To laskavý čtenář pochopí na závěr. Pokud ovšem dočte až tam.
Sice mi v průzkumu, ze kterého zmíněný text vycházel, chyběly údaje o tom, jak šťastně se cítí Slezané a příslušníci některých našich minorit, ale i tak musím říct: Zlatá slova!

Jaroslav Čejka | foto: archív autora

Včera a dneska mi trhali zub. Jeden a ten samý, jenže včera se při trhání mému ošetřujícímu lékaři přetrhl, takže mi dnes museli zbylý kořen z dásně vyřezávat na stomatochirurgii. Ale protože se cítím šťastný, dost možná, že ještě šťastnější než důchodci na Moravě, nijak mě ti nerozhodilo. Hlavně že tu nejsou žádné velké rozdíly mezi bohatými a chudými, čehož přesvědčivým důkazem je i to, že mám stolici v podstatě stejnou jako třeba pan Bakala. I když ten se tady asi moc šťastný necítil, když se odstěhoval do Švýcarska. Což fakt nechápu!

Můj kamarád, se kterým jsem o tom mluvil podobně jako poručík Dub před válkou s panem okresním hejtmanem, se rozčiloval a tvrdil, že se jedná o trapný pokus manipulovat s veřejným míněním. Že kdyby u nás byli všichni tak šťastní, neodcházeli by mladí inženýři, počítačoví odborníci, kvalifikovaní dělníci či doktoři mediciny a zdravotní sestry do zahraničí, a oháněl se přitom nějakou detektivkou z lékařského a novinářského prostředí s názvem Slepé okno, kterou zrovna četl a kterou údajně napsal jistý Michal Fieber. (Tomu bych taky ukázal, kde nechal tesař díru!) A dokonce si dovolil přečíst mi nějaký trapný extremistický leták s rýmovačkou, kterou se tu pokusím citovat, i když za přesnost ručit nemůžu, to dá rozum. Deficit krátkodobé paměti způsobený věkem je prevít. Ale s dlouhodobou pamětí jsem na tom pořád ještě docela dobře. Takže tady jsou ty primitivní propagandistické veršíky:

Ty příští pirátská vládo,

Česko tě nemá rádo!

Česko má radši komouše.

Komouš už dávno nekouše!

A je po kamráčoftu! Básnické střevo holt může být nebezpečnější než to slepé. Už nechci svého bývalého kamaráda ani vidět! Takhle fatálně nás někteří nezodpovědní jedinci rozdělují! Já věřím jen odborným průzkumům a nepopulistické politice těch pravých demokratických stran! Jednou patříme k nejšťastnějším lidem na světě, tak co.

No nemám pravdu?


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském