Arabský fotbal Anglostánu a Belgostánu na MS 2018; Frankostán nastolen po genocidě?

Nemám nic proti africkému či arabskému fotbalu. Když ale hraje Anglie s Belgií, tak prostě chci vidět hrát Angličany a Belgičany. Ale to už asi není ve dnešní době možný. To bych se mnohem radši díval na ten druhý mač mezi Panamou a Tunisem. Tam aspoň hrají Panamani a Tunisani.

Angličani jako sazemi malovaní | reprodukovaná fotografie: The Independent

Přistěhovalecká politika „otevřených dveří“, kterou západoevropské státy jedou poslední desítky let, dokáže otrávit i tak bohulibou činnost, jako je sledování fotbalu z gauče. (S lahváčem v ruce a tílku pokrytém skvrnami od rajské a svíčkové omáčky, které jsme měli minulý měsíc.) Vypínám a jdu se zabývat něčím užitečnějším. Třeba „rasistickým“ mudrováním na Facebooku…

Výměna evropského obyvatelstva za přistěhovalce z Afriky a Blízkého východu bude ještě fuška. Ale v případě francouzského a švýcarského fotbalového nároďáku se to už celkem daří.

Švýcarsko má na MS ze 24 členů týmů dle jména i fotky hned 16 hráčů s přistěhovaleckými kořeny, Francie pak dokonce 18. Na soupisku Anglie a Belgie už jsem se radši ani nedíval:-)…Pokrok prostě nelze zastavit.

Josef „Nácek“ Provazník v.r.

Francie:

Mandanda
Areola
Kimpembe
Umtiti
Rami
Sidibé
Mendy
Pogba
Dembélé
Kanté
Matuidi
N´Zonzi
Fekir
Mbappé
Varane
Hernández
Lemar
Tolisso

Švýcarsko:

Mvogo
Bürki
Moubandje
Akanji
Djourou
Xhaka
Behrami
Dzemaili
Zakaria
Shaqiri
Rodriguez
Fernandes
Embolo
Seferovic
Gavranovic
Drmic