Komunisté jsou všude kolem nás. Ale opravdu všude

Pro mě osobně život jmenováním vlády s podporou komunistů fakt neskončil. Nemalá část těch, co nejvíc lomí rukama, jsou často pokračovatelé komunistů.

Ilustrační snímek

Místo Moskvy mají Brusel, místo ideologie komunismu ideologii multikulturalismu a politické korektnosti. Místo nálepek „agent imperialismu“ používají nálepky typu „agent Kremlu“. Místo cenzury chtějí umlčovat jiné názory vlastně stejným způsobem, jen to nazývají vzletnými slovy. Místo vězení a mučení se snaží své odpůrce dehonestovat a vyřadit z veřejného prostoru. Místo třídního boje stojí v čele boje za údajná práva menšin atd.

Stejné cíle, jen poněkud jiné a „modernější“ metody. Pro někoho na první pohled obtížněji rozpoznatelné zlo. O to možná nebezpečnější.

Uplácení dotacemi, umlčování výhrůžkami aktivistů s cílem kriminalizace výroků na sociálních sítích, vytváření seznamů údajných šiřitelů tzv. „Fake news“, přepisování historie…co je to jiného, než jistý druh počínající diktatury v čele s pokryteckými „slušňáky“?

Komunista z KSČM mi v roce 2018 vadí méně než „komunista/neomarxista“ z TOPky, od Pirátů, Žít Brno či z řad kulturně-mediální fronty a neziskového sektoru.

Jo, Pavle Šafre, myslím tím třeba vás. Jo, Luboši Palato, ani na vás bych nechtěl zapomenout. Jistě, černokněžníku Halíku, ani vás nemohu opomenout. A je vás víc (než by bylo zdrávo). V politických stranách napříč politickým spektrem, v mainstreamových médiích a samozřejmě v neziskovkách.