Je blázni a vymyté mozky mohou tvrdit, že no-go neexistují

Dnes se mi díky tomu, teď už skoro slavnému, článku mé kolegyně z ODS Kláře Cingrošové, „poštěstilo“ debatovat s lidmi, kteří bagatelizují bezpečnostní rizika spojená s masovou migrací. Jeden píše, že byl ve Velké Británii a nic se mu tam nestalo. Jedna zase „argumentuje“ tím, že jezdí pravidelně do Německa a všechno je v cajku. Samozřejmě to opepřují tihle „lepší slušní lidé“ nevybíravými invektivy, za které by se nemusel stydět ani jimi tolik démonizovaný Miloš Zeman.

Josef Provazník | foto: archív autora

Nicméně mě fascinuje, jak se všichni, jako přes kopírák, předhánějí v tom, jak někde byli a nic se jim tam nestalo. Tak jasně, že jo. Ani za komunistů nešel každý kritik totalitního režimu za katr. Nebyli všichni vyhozeni z práce. Nebyli mučeni. Nebylo bráněno jejich dětem ve studiu atd. Ale jádrem pudla přece je, že tady to riziko ve zvýšené míře existovalo.

Samozřejmě, že každý návštěvník no-go zóny nebude znásilněn a okraden. Podle mě je ale alarmující samotný fakt, že taková místa vůbec existují a tzv. „elity“ jejich vznik připustily a dnes navíc popírají, že vůbec existují. Jen škoda, že ta zpropadená média nedrží basu a už i ta mainstreamová označení „no-go zóna“ ofiko používají. No nic. To jen tak na okraj.

PS. A pevně věřím, že nějaký můj „dobrácký“ stranický kolega dostane Kláru za tento článek do médií, jako se mu to povedlo s René Fraňkem. Aby si….ehm…jako ti lidé v ODS, co sympatizují s VK ml. , moc nedovolovali…Zase trošku jim přistříhnout křidýlka by to chtělo….

loading...

Čtěte dále:

loading...