O Bosákovi, Putinovi a trochu i o fotbale

Je to za námi. Mnozí považují MS za jakýsi vrchol a svátek fotbalu. Po tom co jsem viděl, a viděl jsem naprosto všechny zápasy, musím jen smutně konstatovat,že předvedená hra týmů, až na pár opravdu světlých výjimek, žádnou oslavou či hitparádou nebyla.

havloidní rusofobní mrdka Bosák
reprofoto mediální žumpa plná hoven a lejna v podobě Bosáka
Česká televize

Začalo to úžasně, hned v prvním zápase padlo pět branek a fanoušek byl řádně namlsán a nažhaven na další průběh a další nášupy branek. Ještě druhý den, kdy padlo v zápase mezi Portugalci a Španěly šest branek a byl to moc pěkný fotbal, jsem věřil, že to po fotbalové stránce bude mimořádné mistrovství.

Nebylo, některé zápasy byly doslova šíleně děsivé a vrcholem bylo utkání o třetí místo. Chce se až napsat, že to muselo snad být podle nějakého scénáře, který sepsal nějaký odpůrce fotbalu a jehož účelem bylo jediné, zošklivit tuto nádhernou hru všem, kdo našli odvahu se dívat..

Finálový zápas dal naštěstí zapomenout na spoustu předchozích utkání. Bylo to parádní a chybělo jen, aby Chorvati vstřelili ještě jednu branku a řádně koncovku zápasu zdramatizovali. Ale i tak jsem moc rád, že si podle posledního zápasu budeme pamatovat tohle mistrovství.

Ruský prezident již dávno před mistrovstvím všem sliboval, že to bude nejlepší MS jaké kdy kdo uspořádal. Podle různých zahraničních expertů Rusko svému slibu dostálo.

Samozřejmě se opět našlo pár idiotů, kteří pospojovali sport s politikou a nevynechali možnost se zviditelnit se svým názorem.

Já si pana Bosáka nesmírně vážím za jeho práci, jeho poslouchat během zápasu je vždy radost. Škoda, že se neoprostil svého zbytečného záběru. Mohl si to schovat na nějaké pomistrovské studio a tam říkat nejen co si myslí, ale i to co viděl a zažil. V současné době je to jediný fotbalový komentátor České televize, který svou práci umí dokonale a dokáže diváka zaujmout a pobavit.

Musím zmínit i tzv. experty. Ale opravdu jen v krátkosti. Karoch, Zelenka a s jedním zacpaným uchem i Hyský, kterého jsem donedávna opravdu nemusel, jakžtakž svou roli zvládli. O tom zbytku včele s Brabcem nemá smysl ztrácet čas. Hrůza hrůz a tím nemyslím jen to jejich blekotání, A hodně moc jsem věřil, že Němec bude přínosem, ale opak je pravdou a v kombinaci s Vláškem to je skutečně vražedná dvojice což plně prokázali během již zmíněného zápasu o bronz, kdy svým výkonem podtrhli fotbal, který snad ani fotbalem nazvat nelze..

Nechápu jen jednu věc, Kde byl celé MS Tomáš Rosický, Šmicer, Baroš a nebo Jan Koller? Chlapi, kteří jsou skutečnými experty a jak je známe z různých rozhovorů a reportáží, jsou i skvělými řečníky a nevěřím, že by se báli hodnotit dění na hřišti podle sebe a ne podle nějakých úchylných notiček jako třeba Vlášek, který v zápase o třetí místo byl zřejmě jediným nezaujatým člověkem na planetě, kterému se to co obě mužstva předvedla, líbilo..

No je to jejich věc a já jen doufám, že příští MS už bude stejně jako třeba LM bez České televize a třeba nějaká televize udělá i neodolatelnou nabídku panu Bosákovi. Uvidíme..

Závěrečný ceremoniál zastihl liják a zbytečná slova pana Bosáka. Věřím, že se neorientuje ve všem a tudíž ani v prezidentské etiketě, ale Putin rozhodně nemohl své ochrance vyrvat deštník a jít s ním mávat nad chorvatskou prezidentkou, i když osobně věřím, že kdyby mohl, udělal by to. Naštěstí se dnes vyjádřil i pan Špaček, který se Putina nepřímo zastal a celou problematiku osvětlil jasně a ukázal na pochybení ne Putina, ale chorvatské ochranky.

Je mi jasné, že Kalousek bude štěkat vždy, když mu to přijde vhodné, ale chápu i to, že on s žádnou etiketou zkušenosti nemá. Jinak si nemyslím, že by nechal chrápat knížete všude tam, kde se společně objevili. Ale omluvme ho ještě naposledy za jeho slova, on je jako ta raněná kobyla co ví, že už je u konce s dechem. Teď, jen aby nedošlo k nějakému omylu, myslím jeho politickou kariéru..

Na závěr pár slov k vítězi celého mistrovství. Je to osobní. Kdo mě znáte víte, že jsem odpůrcem migrace a celého toho návalu Afričanů a muslimů do Evropy, ale spojovat to s fotbalem a vytvářet hloupé alibi ostatním týmům jen proto, že Francie měla v mužstvu většinu hráčů jiné barvy pleti? Promiňte, ale přijde mi to s ohledem na sport a samotný fotbal hloupé až stupidní. Oni prostě Francii reprezentují a reprezentovat budou. A to oni vyhráli mistrovství a právem jim visí na krku zlaté medaile. A opravdu nevěřím, že by chtěli nějak zneužít politicky své vítězství a svůj původ.

Byli prostě nejlepší a proto vyhráli. Nepolitikařili, nepoužili neférové praktiky a prostě dali soupeřům více gólů a vyhráli naprosto zaslouženě..

A ještě jeden dodatek proč to nelze spojovat nějak se současnou migrací. Víte, oni tady nejen hrají a žijí, ale platí i daně a jsou zde už dávno doma. Nebo si opravdu nějaký kritik barvy jejich kůže nebo původu myslí, že některý z nich nechá někde splašit dodávku? Blbost.

Je konec, Francie a Putin zvítězili. Ať se to někomu líbí a nebo ne…


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském