Tak Slovaci pry su ručajuci analfabeti u vatry…

„Mentálne z veľkej časti stále žijeme v ére, v ktorej sa ručanie analfabetov pri vatre považuje za diskusiu.“ To je přesna citace sluničkařa.

Ladislav Větvička | Foto: Radek Velička (Centrální informační agentura, z. s.)

Nevim, jak se jim řika u vas na Slovači, ale u nas to su slunkaři. To su lidi, keři nas poučuju, jak byzme měli spravně žit, abyzme vyhovovali jejich vnimani světa.

Stydi se za všechno, co je slovenske (nebo česke), miluju všecko černe, hněde, žlute, rude (hlavně panebože ne bile, bo bili su za všecko zodpovědni) a nalepkuju ty, keři zastavaju rasistycke nazory (to znamena jakekoliv jine, než maju oni) ruznyma divnyma nalepkama. Třeba rasista, nacista, hlinkovec a tak podobně.

Analfabet u vatry, to je fajna nalepka, taku sem u nas ještě neslyšel. Bude to asi tym, že u nas na Ostravsku nemame vatry. Sice nevim, co je to „ručanie“, ale to je asi tym, že jsem analfabet u vatry.

Jiny chytrak zas napsal: „Aj chorvátske mužstvo pritom malo vo svojich radoch hráčov, ktorí sa v Chorvátsku nenarodili. Na súpiske nájdete dvoch Bosniakov, jedného rodeného Rakúšana a dvoch rodených Švajčiarov.“

Rad bysem temu chytrakovi připomněl, že v Bosně žiju enem dva narody, Srbi a Chorvati (ten Tituv vymysl o Bosňakach je enem politycka konstrukce). Bosňak neni nic jineho, než Chorvat nebo Srb vyznavajici islam.

Takže fotbalista narozeny chorvatske mamě a chorvatskemu tatovi je zas enem Chorvat. Može to byt Chorvat žijici v Rakusku nebo Švycarsku, ale furt to je Chorvat.

Ani z mojeho děcka, kere sem počal s moravskou děvuchou z Ostravy, se nestane Maročan enem proto, že zme ho počali nebo porodili v Kasablance.

A tak je třeba konstatovat, že reprezentace Francie složena z černych synku je neokolonializmus. Protože krast africkym zemim jejich nejlepši hrače a robit z nich Francuze neni nic jineho, než neokolonializmus.

Ladislav Větvička, ručajuci analfabet u vatry.

PS: Podle francuzkych pomatencu byl chorvatsky tym přiliš bily: „...chorvatsky tym je dramaticky uniformní, bez barvy, bez příchuti…