Cenzura horší jak za komunistů a výsměch všemu tradičnímu; To je dnešní svět podle levicových ušmudlanců

Film Bílá paní byl natočen za komunismu a přesto si dělá srandu ze všeho, co komunismus symbolizoval. Prostě parádní politicko-společenská satira.

Josef Provazník | foto: archív autora

Bylo by dnes možné natočit film, který si by si dělal srandu z dotací, multikulturalismu, evropských hodnot, politické korektnosti a vůbec všeho, na čem stojí Evropská unie? Obávám se, že ani náhodou.

Ale ne snad jen kvůli cenzuře, ale i proto, že by to vůbec (zdotovaným) scénáristům, dramaturgům a režisérům nepřišlo na mysl.

Pokrokáři se (tradičně) vysmívají všemu tradičnímu, co přetrvává stovky i tisíce let. Jsou mezi novináři, neziskovkáři, v politice pak mezi Piráty, Zelenými, socany, STAN, v TOPce, ANO, částečně i v ODS, a v neposlední řadě mezi Svobodnými.

U jednoho takového jsem zaznamenal v diskuzním vlákně o poněkud multikulti sestavě francouzského fotbalového týmu ironickou poznámku, jak si tedy jako my (asi rasisti) představujeme „správného“ Francouze.

Takže…já si správného/typického Francouze představuji v prvé řadě jako bělocha, jehož předci žijí v zemi po celé generace. Prožili s Francií všechny historické zvraty, jejich manželky zde rodily děti, tátové platili daně, bojovali a umírali ve válkách za Francii a jejich rodným jazykem byla od nepaměti francouzština.

Chodili do kostela, stávkovali, podléhali levicovým tendencím, popíjeli víno, někteří jej i pěstovali atd. atd. atd.

To je podle mě, rasisty do morku kostí, správný, nebo možná spíš typický, Francouz.

A to si představte, že mám coby konzervativní tmář podobně zvrhlé představy i o správné/typické rodině. Tady už budu stručnější.

Představuji si, že ji tvoří otec, matka a libovolný počet dětí různého či stejného pohlaví.

Dále mám ucelenou představu o manželství, které prostě a jednoduše tvoří muž a žena.

Pak bych ještě zmínil svoji představu o správné škole, kde dětem nikdo nenutí žádnou propagandu a nenechá tam přednášet nějaké pošahance z multikulti neziskovek a bizarních subjektů typu Evropské hodnoty.

Mám samozřejmě i další představy, které do současného pokrokářského pohledu na svět nezapadají, ale ty nechávám nevyřčené. Zatím jsem na Facebooku takový Mirek Dušín a nikdy jsem také nedostal ban, tak si chci svoji neuvěřitelnou sérii a status slušňáka udržet co nejdéle..