Styďte se, jak můžete být rasisté? Aha, tak Vy jste ty děvky Putina, tak to jo….

Někteří z vás nesou nelibě nějaký ten průzkum, podle kterého patříme mezi největší rasisty v Evropě. No, rád bych se k vám v tom pohoršování přidal, ale to bych se pak nemohl sám sobě podívat do očí. Myslím si totiž, že ten průzkum v podstatě nelže. Včera jsem byl společně se dvěma kamarády v jednom nejmenovaném minipivovaru v Praze 4 a moc „nerasisticky“ jsme se tedy nechovali.

Josef Provazník | foto: archív autora

Budiž nám omluvou, že jsme se těšili na jednu vnadnou servírku, kterou s oblibou plácáme po zadnici a děláme takové ty různé (sofistikované) narážky na její pohlaví. Jenže místo ní tam byl nějaký migrant. Jako bez legrace. Těžko říct, odkud přišel, ale Čech to rozhodě nebyl. Nicméně jsme mu dali šanci a vůbec se mu za jeho trochu tmavší pleť a cizokrajný zjev neposmívali.

Přece jenom, je něco jinýho psát si nějaké ty „rasismy“ po internetu a něco jiného je to říkat někomu do očí. Nakonec, byli jsme jen tři a vůbec…chtěli jsme mu dát šanci, prostě jako…

Bohužel nám hned v první rundě přinesl podmíráky a místo úprku nám je donesl přímo ve šnečím tempu. A tak to všechno začalo. Sám si o to řekl. Nejdřív jsme na něj začali bučet, jak se bučívá na hráče tmavší pleti na fotbalových stadiónech. Pak na něj můj kamarád, jinak šéf účetního oddělení, začal dělat posunky, jakože to má sečtený (dlaní po krku) a druhý kamarád, pojišťovák, začal do vzduchu kreslit háknkrajcie, protože pojišťováci jsou….všichni parchanti.

Ale ještě jsme se tak nějak stále drželi a zachovávali dekorum. Jenže pak nám postupně přinesl černý, Ale a pšenici a všechno to bylo kyselé jako, kdyby to vařili v Podkrkonoší. A ani nemluvím o tom, že jídlo trvalo celou věčnost. To už jsme se pak neudrželi a byli jako utržení ze řetězu. Suma sumárum, začali jsme na něj házet slupky od banánu.

To jsme odkoukali z (českých) fotbalových stadionů. Ten chlapík si kryl obličej rukama a volal, že není „nějakej čerňoch“ a na Araby se prý slupky od banánů nehází. To jsme ignorovali a pokračovali dál. Celkem jsem v tu chvíli blahořečil svoji manželku, která mě pustila do hospody jen pod příslibem, že pak přinesu nákup. Společně se slupkami jsme jej zasypávali různými (hrubými) rasistickými nadávkami.

Černej, bubák, kominík, mouřenín…atd. A to se taky ozýval s tím, že není černoch a jestli náhodou nejsme slepí. Kašlali jsme na něj, protože už jsme prostě byli v takovém tom klasickém čecháčkovském rasistickém rauši. Postupně jsme začali demolovat lavičky a vyhrožovat mu, že zavoláme imigrační. Na to nám začal ukazovat zmateně nějaké papíry, že prý je tady legálně.

Ale ani to nás nezastavilo, protože jako zap.dění primitivní Čecháčci beztak neumíme ani číst a ouřednickým dokumentům beztak nerozumíme. Tak jsme ho ještě poplivali, zatahali ho za jeho číšnický dres a nakonec utekli bez placení. Ať má, hajzlík jeden černý, pořádnýho maňasa a pakuje se zpátky do…nevím vlastně ani kam.

Ráno jsem se probudil a uvědomil jsem si, že ten rasismus v nás Češích prostě je a moc dobře mi z nás všech nebylo. Prostě….Stydím se, že jsem Čech :-(. To je za mě asi tak všechno k tomu průzkumu….