Kdo se naváží do prezidenta kvůli H-systému, je proti lidem

To, že v českých zákonech stále ještě máme justiční paskvily, svědčí soudní rozhodnutí v kauze H-systém, kde se rozhodlo, že se lidem sebere jejich majetek jako komunisti v 48. Jenže kvalitu těchto soudů zkritizoval Miloš Zeman.

Libor Čermák

Jak prohlásil prezident Miloš Zeman prostřednictvím svého mluvčího :“Toto rozhodnutí vyvolává vážné pochybnosti o kvalitě i o lidskosti soudního systému.“ (zdroj)

Dále je pan prezident připravený se setkat s předsedou nejvyššího soudu a tento problém s ním prodiskutovat. Podle mne je nejen nutné, ale i naprosto normální, že v takovém to případě se musí udělat řádná náprava. A to hlavně ta zákonná, aby soudci nemohli dělat takovéto rozhodnutí proti lidskosti i rozumu a aby lidi o své majetky nepřicházeli jako v roce 1948. Pan prezident je podle mého názoru jeden z mála politiků, kterému skutečně jde o běžné lidi a nikoliv o nějaké underhastrmany. A jeho vyjádření ke kauze H-systému to jedině potvrzuje.

A jsem též přesvědčen, že politici by měli v totmo a podobných přípdech, pokud jim také jde o záchranu majetku obyčejných lidí, táhnout za jeden provaz. A nikoliv se z nějakých politických důvodů do našeho pana prezidenta navážet, jako to například udělala paní Marvanová z TOP09/STAN. Pokud tato paní nechce v tomto případě za záchranu majetku lidí táhnout za jeden provaz se všemi, kteří k tomu mají co říci, aby se vše napravilo, tak rozohodně není politikem na svém místě. A našli by se i další podobní, kteří chtějí kritikou našeho pana prezidenta získat jen laciné politické body na úkor skutečných protřeb běžných lidí.

A politici, co nejsou lidi na svém místě, by podle mého názoru udělali nejlépe, pokud by z té politiky úplně odešli.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském