Chraňme naše děti před multikulturní výchovou

Vždy, když se setkám se zprávou, že by se měl ve školách více vyučovat multikulturalismus (napřiklad pomocí různých výchov), vždy se mi otevírá nůž v kapse. Neznám zvrácenější indoktrinaci dětí než právě multikulturní výchovou.
Například v posledních dnech jsem narazil na článek, jehož autorce se dostal do ruky manuál, jak na středních školách vyučovat multikulturní výchovu.

Libor Čermák

Nejvíce zarážející fakt na tom je však ten, že dle autorky, zde není žádná zmínka o pochopení kultury Japonců nebo Číňanů, ale místo toho zabývá se hlavně Araby a islámem. To se pak už nemůžeme divit, že mnoho současných mladých lidí v poslední době tzv. sluníčkaří a pražskokavárenčí.

A tak se ptám, to máme v současné tak jednoduché mladé lidi? Že se nechají tak snadno politicky oblbnout? Kdyby to bylo za socialismu, tak tam do nich sice tenkrát ten socialismus také ve škole indoktrinovali. Ale většina z nich se tím nenechala ovlivnit a v soukromí si myslela úplně něco jiného. Jinak by nanastala sametová revolce.

Ale dnes? Zatímco před třiceti lety byli nositelem odporu k mocenským autoritám mladí, dnes to jsou naopak hlavně ti starší, co volí Miloše Zemana. Bojím se, že většina dnešních mlaých by se na nějaký odpor proti indoktrinaci multikulturalismu ani nevzmohla. Tyto zblbnuté mladé lituji. A ještě více lituji ty ještě více mladší, mezi které by ti tzv. „uvědomělí“ mladí rádi ten multikulturalismus šířili zas dál.

Postavme se tomu a nenechme do našich dětí indoktrinovat multikulturalismus. Hledejme jim nějaký jiný a lepší smysl života než sluníčkářství. Inspirovat se například můžeme písmičkou Kamelotu „Dík, pane Foglar“, ve které se zpívá, že „ty knížky daly víc než sbor občanských nauk, co nám život natlouká“ (viz ZDE).

Veřme tedy, že mladí lidé naleznou zpět cestu k takovým hodnotám, jaké například mimo jiné právě představují knížky Jaroslava Foglara. A že naopak nebudou chtít ty současné „sbory občanských nauk“, tedy multikultuarlismus, přenášet do dětí tam, kde by naopak měly panovat ty kladné apolitické hodnoty.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském