Odpočívejte v pokoji

Nebyl jsem od pátku on-line a až teď ráno jsem se dozvěděl tu smutnou zprávu, že svůj poslední match Tomáši Haas po velkém boje, a více než čestně, prohrál. Nejsem rozhodně ten nejpovolanější, kdo by měl na Tomáše vzpomínat, ale myslím, že každá, byť třeba jen malá vzpomínka, je k uctění jeho památky příhodná…

Reprofoto: Youtube.com (Tomáš Měšťan)

S Tomášem Haasem jsem se osobně viděl vlastně jen 2x v životě. Poprvé to bylo krátce před vánočními svátky v roce 2012. Tehdy jsem jej požádal o rozhovor (přidávám dole odkaz) pro ePortál.cz. Tomáš souhlasil a nakonec z toho místo klasického rozhovoru bylo příjemné více než tříhodinové povídání u piva a kafe. Pikantní je, že v perexu tohoto rozhovoru jsem psal, že jsme se sešli v „pražské kavárně“. Tehdy ale tohle slovní spojení ještě nemělo tak negativní konotace….

Podruhé a bohužel naposledy jsme se, společně s pár dalšími lidmi, potkali u piva někdy letos v květnu. Věděl jsem, že má Tomáš nějaké zdravotní problémy, ale nebylo to na něm vůbec znát. Bavili jsme se samozřejmě o politice a ODS, na kterou jsme měli velmi podobné názory. Tomáš přišel s nějakými konkrétními návrhy, které jsme už ale bohužel (my všichni) společně nestihli zrealizovat. Zaujalo mě, že i přes zdravotní handicap byl připraven jít znovu do boje. Škoda, že už k tomu nedojde :-(…

Milý Tomáši, v rámci našeho rozhovoru jste před téměř šesti lety říkal, že „máme špatné politiky, ještě mnohem horší média, ale úplně nejhorší je úroveň informovanosti veřejnosti“. Měl jste (jako obvykle) pravdu a já Vám přeji, aby to tam „nahoře“ bylo aspoň o trochu lepší…A ono bude, když tam budete „čeřit vody“ tak úspěšně jako tady „dole“.

A my ostatní se musíme pokusit, aby se to výše uvedené zlepšilo právě i tady „dole“. Sice to bude bez Vás těžší, ale nějak s k této „challenge“ prostě musíme postavit!

Odpočívejte v pokoji.