Nepoučitelná idnes? Šíří demagogii o muslimech v Česku

Už několik týdnu, s jistým úděsem sleduji seriál idnes o Islámu a muslimech v Česku. Nevycházím přitom z údivu a přemýšlím jak daleko jeho autor je schopen zajít ve své demagogii.

Mu-Slimák

Jeden blog jsem tomuto seriálu už věnoval. Najdete jej zde. Tehdy jsem si bláhově myslel, že nakonec půjde jen o takové klasické poplkání o tom, jak je muslimská komunita v Česku malá a jak nikoho neohrožuje. Což je sice zavádějící, přesto víceméně pravdivé tvrzení. Zatím.

Nicméně autor následně přitvrdil a napsal článek o expertech vyvracejících mýty o Islámu. Tedy, jsem si skoro jistý, že původně tam nebylo slovo experti ale vědci ale mohu se mýlit. Nicméně oním expertem se nakonec ukázal pan Ostřanský a už tehdy se ukázal skutečný cíl tohoto seriálu. V jednotlivých bodech se pokoušel autor s panem Ostřanským vyvracet fámy a tu i tam přiznali, že ona fáma má vlastně reálný podklad ale následně vysvětlili, že ve skutečnosti je to pochopitelně úplně jinak. Ostatně, co vám budu povídat, počtěte si sami.

Před malou chvíli se objevil další díl onoho seriálua tentokráte už se jedná o křišťálově čistý hard core, jestli víte co myslím.

Idea je prostá, skoro jako u svědků Jehovových. Všichni respondenti , Češi kteří se rozhodli přijmou Islám a odjeli se jej učit jsou jako přes kopírák. Prošli si krizovou situací v životě a náhle, skoro jako poselství z nebes, objevil se muslim, tu z Tunisu, tu odjinud, který jím ukázal, jak může být vše jednodušší a krásnější a stačí přitom jen málo. Jen pronést onu kouzelnou větu. Není Boha…a tak dále. A už vás mají, chtělo by se dodat.

Ale ne, cílem tohoto blogu není kritizovat nebo útočit na Islám a Muslimy. Chci jen ukázat neuvěřitelnou a trestuhodnou hloupost těch, kteří si myslí že systémem norimberských trychtýřů dokáží vnutit lidem myšlenky, které sami chtějí a považují za užitečné. Těch, kteří pokračují v práci autorů tvrzení, že tisíckrát opakovaná lež se stane pravdou. Jen toto tvrzení opráší a upraví ve smyslu že namísto lži používají colorovanou polopravdu. Píšu o hlouposti, protože každý rozumně uvažující člověk dnes ví, že není každý muslim terorista, stejně jako není každý Čech rasista. Jenže Islám je expanzivní. A i kdyby 70 procent muslimů bylo mírumilovných, tak těch zbývajících 30 procent dokáže udělat a dělá takové zlo, že je nutné se mít na pozoru, protože i mezi těmi 70 procenty může být dalších 30 procent, kteří se mohou nechat zviklat.

A naopak, jestliže je mezi Čechy, dejme tomu, 30 procent rasistů, tak těch zbývajících 70 procent jednoho dne může dojít do stadia, kdy mu podobné články a seriály, jaké produkuje idnes, polezou krkem do takové míry, že budou těch 30 procent následovat.

Ostatně, můžeme připomenout sousední Německo, kde byli náramně ochotní přijmout kdekoho odkudkoliv ale poté, co po silvestrovských násilnostech, kdy policie odmítala jednat a objevily se názory, že ty ženy si za znásilnění mohou samy protože se vyzývavě oblékají, tak v tom okamžiku okamžitě a bleskově přišel vzrůst preferencí protiimigračních politických subjektů.

Zdá se ale, že tohle někteří autoři a zodpovědní pracovníci idnes nechtějí vidět a tak asi onen seriál bude pokračovat a dočkáme se dalších lahůdek.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském