Pošuci havloidní? Trenky za 2 miliony korun?

Včera už zase někteří šíleli s červenými trenýrkami. Je už to skoro k smíchu. Ale co mne v posledních měsících nejvíc dostalo, je údajná cena prezidentem Milošem Zemanem spálených trenýrek. Podle někoho je prý 2 miliony korun!

Pálení červených trenclí | repro: Babišpress

Cože? Ty trenýrky byly snad ušité ze zlata a prokládány diamanty? Nečetl jsem o tom nikde. Podle toho, jak vypadaly, byly ušité z normální červené látky. A tak by mne zajímalo, jak na tuto šílenou cifru přišli. Já osobně tedy přicházím s látkou na oděv do styku sice jednou do roka, a to na přelomu září a října. To, když ji koupím a pak z ní stříhám třícípé oddílové šátky okrové barvy pro nováčky v mém turistickém oddíle na krk. Ale i tak mne materiál vyjde cca na 500 Kč. A za podobnou částku se dají v obchodě koupit i trenýrky. A to už jsou, myslím, za tuto cenu i drahé.

Nějakou dobu jsem sice svého času také dělal rozpočtáře ve stavební firmě. Ale jak se dostat u trenek k těm dvěma milionům? To mi rozum nebere. Takové šílené nadcenění kusu oblečení by si možná ani netroufli ti největší čeští podvodníci, kteří tu podivným způsobem nahrabali miliony, miliardy a pak s nimi utekli žít někam do zahraničí, do daňových rájů. Nebo by snad někdo chtěl, aby se oblečení v obyčejných obchodech takto šíleně zdražilo, aby na něj neměli ani běžní lidé střední vrstvy? A o těch z těch nižších vrstev ani nemluvě.

A s tím, že se jednalo o údajné umělecké dílo, s tím na mne nechoďte. Protože to, co předvádí skupina Ztohoven a jim podobní, to já za umění nepovažuji. V každém případě nejlépe se k trenkám zachoval prezident republiky, když je spálil. Protože něco tak nechutně předraženého podle mne nemá nárok na existenci, aby to zbytečně nevyvolávalo kolotoč inflace.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském