Chumaj Kiska jako náš stínový prezident? Ne děkuji!

Některé politické síly v ČR, jako například TOP 09, se nám v posledních dnech snaží slovenského prezidenta Andreje Kisku předkládat jako našeho stínového prezidenta. Zde mám tři důvody, proč ho takto nepřijímám.

Slovenský chumaj Kiska

Andreje Kisku prý naším stínovým prezidentem nazvala jedna z místopředsedkyň TOP 09. Už tato informace, že za tím stojí kalouskovská politička, by nás měla zarazit. Možná, že měl projev k výročí 21. srpna. Ale já v žádném jiném případě nevidím na současném slovenském prezidentovi nic, za co bych si ho měl vážit. A mám hned tři pádné důvody.

1) Víte, co dělal Andrej Kiska před Sametovou revolucí v roce 1989? Myslíte si, že to byl nějaký disident, který bojoval proti komunismu? V žádném případě ne. Naopak. Jak jsem se v posldedních dnech dozvěděl, tak byl podnikovým šéfem organizace SSM, tedy Svazu socialistické mládeže. Byl to tedy svazák. A v roce 1983 byl dokonce kandidátem na členství v KSČ. A za to si ho máme vážit? (zdroj: ZDE.)

2) V době po Sametové revoluci začal podnikat. Na tom by nebylo nic tak špatného, kdyby nepodnikal ve splátkové společnosti. To znamená, že vlastně podnikal s lichvou! Navíc v roce 2014 byla jeho firma obviněna i z krácení daní. (zdroj ZDE.)

3) A pak jsou to i jeho postoje v době jeho prezidentství. Zatímco například slovenský premiér Robert Fico ze všech sil v době migrační krize bojoval za to, že na Slovensku nechce žádnou muslimskou komunitu a podobně, tak pan Kiska stál neustále vůči němu v opozici. A navíc budoval přátelské vztahy i s tureckým prezidentem Erdoganem, kterým dnes každý slušný politik opovrhuje, neboť se v Turecku snaží nastolit autoritní islámský režim. (zdroj ZDE.)

Takže tyto tři body jsou pro mne jasným důkazem, že kdyby někdo takový stál v čele naší České republiky, museli bychom se za něj hodně stydět. Místo toho naopak buďme rádi, že v současné době máme v Česku prezidenta, za kterého se takto stydět nemusíme a místo toho jsme na něj pyšní. A přejme Slovákům, aby po jejich příštích prezidentských volbách si zvolili do svého čela někoho lepšího než toho, co tam mají teď.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském