Co zdraví pana Kalouska?

Před několika dny proběhla médii zpráva, že Miroslava Kalouska postihlo vnitřní krvácení a byl hospitalizován. Ale od té doby je ticho po pěšině. Stát se to Miloši Zemanovi, praskala by média ve švech, ale teď ne. Čím to asi je?

Mirďa Kalousek jako správný kořala chlastá rovnou z lahváče | reprofoto: youtube.com

Že by zdraví pana Kalouska zajímalo veřejnost méně než zdraví hlavy státu? Inu, možné by to bylo. Ale mně, přiznávám se, informace o jeho zdravotním stavu chybí. Ještě nedávno nesměl bývalý předseda TOP 09 chybět pomalu v žádném televizním zpravodajství a vyjadřoval se téměř ke všemu, protože všechno ví, všemu rozumí a všude byl nejmíň dvakrát. A najednou nic. Jako kdyby nebyl. Tak proč nám sakra někdo něco neřekne?

Co ho to vlastně postihlo? Je znám spouštěcí mechanismus té náhlé příhody břišní? A jaká je prognóza jeho onemocnění? To jsou otázky, které kladu z obyčejné lidské zvědavosti a solidarity, protože sám na tom také nejsem bůhvíjak. Takže s ním cítím a držím mu palce jako každému nemocnému člověku, pokud to zrovna není masový vrah. A to pan Kalousek není.

Ale také jsem zvědavý jako občan: Kdo ho zastoupí ve vedení TOP 09? Jeho nástupce ve funkci předsedy strany Jiří Pospíšil znamená jen slabou náhradu. Ten, pokud vím, ještě nikdy nikoho nezfackoval a dokonce nedokázal někoho pořádně zvednout ze židle. Ani Andreje Babiše ne, a to už je co říct! Nedivte se tedy, že začínám mít o osud „topky“ obavy.

Na druhou stranu má ovšem celá situace i svoje světlé stránky. Když před časem odpůrci Miloše Zemana začali veřejně uzavírat sázky na jeho skon, Miroslav Kalousek se od jejich počínání ostře distancoval. A vida, v jeho případě k žádnému podobnému hyenismu nedochází!

Že by se naše politická scéna, veřejné mínění i novináři, ti neohrožení strážci demokracie, přece jen začali jeho zásluhou trochu kultivovat? To by ovšem bylo na pochvalu před nastoupenou jednotkou a možná že i na řád Gutha-Jarkovského!

Takže si přejme, aby tomu tak opravdu bylo, a Miroslavu Kalouskovi, jednomu z nejneoblíbenějších českých politiků, zkusme v jeho boji s nemocí pro změnu fandit!

Nic nám to neudělá.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském