Nahlašovači nekorektních stránek jsou největší škůdci demokracie

Víte, jakými lidmi v současnosti nejvíc opovrhuji? Těmi, co si hrají na policajty politické korektnosti na internetu. Přitom vytvářejí seznamy takto nepohodlných stránek anebo nahlašují nekorektní příspěvky na sociálních sítích.

Libor Čermák u Pamatníku Vojna | foto: archív autora

Vytočí vás například, když na sociální síti narazíte na článek z webu, jenž někdy kdosi z nějakých politických důvodů dal na jakýsi seznam manipulativních webů? Tak vás lituji. Nebo vás dokonce urazí, když zjistíte, že někdo pro takovýto zpravodajský web dokonce udělal rozhovor? Tak vám buď rudý hadr pro býka i to, že i já jsem nedávno pro jeden z těchto webu udělal rozhovor ZDE. A na internetu lze najít celý seznam těchto webů ZDE.

Zkrátka a dobře, v průběhu historie měl pořád někdo potřebu zakazovat nějaké nepohodlné názory. Už od středověku jsou známé seznamy „Index librorum prohibitorum“. A v průběhu 20. století se v době komunistické diktatury na podobném indexu u nás ocitly i knihy například knihy Václava Havla, Jaroslava Foglara nebo ze zahraničních například Ericha von Dänikena. A mnoha dalších. A dnes se to přeneslo na internet v podobě výše uvedeného seznamu. Zkrátka a dobře, v průběhu historie se stále vyskytují jednotlivci, kteří mají potřebu být jakýmisi hlídací psy současného platného světonázoru.

Kromě toho se vyskytují ještě o něco horší jedinci, kteří procházejí sociální sítě a za sdílení politicky nekorektních názorů nahlašují uživatele nějakým vyšším webovým místům, jako kdyby to byli udavači gestapu za protektorátu. Jejich oběť se pak bohužel může na síti dočkat třeba i zablokování účtu. Každou chvíli narazím třeba na FB, že si někdo na jednání takovýchto nahlašovačů stěžuje. Takže, pokud jste takovými donašeči i vy, buďte ubezpečeni, že vámi silně pohrdám. Protože z výše popsaných důvodů jste největší nepřátelé současné svobody slova, a tedy i demokracie. Nic jiného o vás zkrátka říci nemůžu.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském