Nepokoje v Německu; Logická reakce

Kousek za našimi hranicemi vypuklo to, co se dalo už delší dobu očekávat. Demonstrace proti uprchlíkům a hon na domnělé imigranty.

Sau Merkle – Svině Merkel

Saská Kamenice, německy Chemnitz, je město vzdálené jen pár kilometrů od českých hranic. A právě tam vyeskaloval problém, o kterém se dlouho mluví. Imigranti a soužití s nimi. Vše odstartovala víkendová vražda rodilého Němce, z které byli obviněni dva „imigranti“ ze Sýrie respektive Iráku.

Lidé vyšli do ulic, aby dali najevo nesouhlas s imigrační politikou frau Merkel. Zpočárku klidný protest se zvrhl v hon na cizince, při kterém byli zraněni občané několika národností. Lze se tomuto divit? Jen těžko. Že protestovali většinou jen extrémisti? Zatím ano. Ovšem je jen otázka času, kdy se k protestujícím extrémistům přidají i ostatní občané. Nálada lidí (zvlášť v Německu) připomíná natlakovaný papiňák.

Ač ve vyspělém státě není možné tolerovat podobné msty, v některých lidech prostě bouchly saze..Nelíbí se jim migrační politika a přibývání uprchlíků v jejich státě, nelíbí se jim, jak se (někteří) přistěhovalci neumí chovat, nelíbí se jim, jak politici daný problém řeší či spíš neřeší.

Lidé mají strach a prostě jim došla trpělivost. Pokud se příjmání uprchlíků do Evropy nezastaví, podobných protestů, ale hlavně útoků na ně bude přibývat. A rozhodně ne jen v Německu.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském