Na fotografii jsou politicky korektně vyobrazeni černoši

Chtěl jsem publikovat skvělou fotku, kterou byste lajkovali a sdíleli jako diví. Ale pak se u mě projevila autocenzura a z obav před další blokací jsem začal ožehavá místa začerňovat, až tam nic politicky korektního a multikulti nezbylo. Tudíž nabízím jen černý rámeček s nápisem „Fotka“ a doufám, že si to nějak domyslíte sami.

Černoši v tunelu

Záměrně jsem zvolil černý podklad, aby to nevypadalo, že chci nějak utiskovat lidičky s tmavší bavrou pleti. Původní jsem chtěl napsat „Fotografie“, ale to by vypadalo, že machruji, protože umím napsat dlouhé slovo bez chyby.

Tudíž jsem to zkrátil na „Fotka“, protože to by spíš dokázal napsat někdo ze sociálního znevýhodněného prostředí a s přistěhovaleckými kořeny.

Jenže pak mě do očí uhodila ta bílá. Sice tam zabírala tak „žádná celá nic“, ale stejně by to mohli vzít na centrále Facebooku jako provokaci a šíření nenávisti proti lidem s tmavší barvou pleti.

Proto jsem se rozhodl zvolit „neutrální a přirozenou“ růžovou barvu, která je v kurzu a nikdo mě za ní, jen pár dní po skončení Prague Pride, nebude popotahovat.

Chtěl bych ještě zmínit, že jsem, dle mého názoru, velmi dobře umístil to slovo „Fotka“ úplně vlevo. Co je vlevo, je vždycky fajn. Na rozdíl do toho, co je vpravo a je tedy extrémně pravicové. Takhle mi nikdo nemůže nic vyčítat.
A navíc je to nejenom vlevo, ale i dole, takže kdyby si to někdo představil jako graf, tak je to prostě u nuly…..a to je přesně tam, kam patří lidí s jinou barvou pleti, než je ta tmavá.

Snad si to nebude nikdo vykládat jako urážku 4% menšiny…

Každopádně věřím, že tu fotku posoudí ty čtyřleté děti v Bangladéši spravedlivě.. Pokud mohou šít parádní džíny, tak proč by nemohli outsourcovat cenzurní zásahy Facebooku rovněž na jedničku? Jsem si jistý, že tentokrát zablokován nebudu.

Pravda a láska musí zvítězit!