Bratrovražedný boj pokračuje!

Tentokrát mám na mysli bratry a sestry z KDU-ČSL, kteří vytáhli do boje o Senát. Mezi jejich kandidáty jsou i skutečná esa: neúspěšný kandidát na prezidenta Fischer, předseda strany Bělobrádek, senátor Čunek a také Hayato Okamura.

Jaroslav Čejka | foto: archív autora

Celkem je těch lidoveckých apoštolů třináct. Jejich partu hic skvěle doplňuje holič Jan Špilar. Ten mezi politiky nejen že zastupuje poctivé živnostníky, ale navíc je představitelem řemesla pro lidovce vpravdě symbolického. Ovečky je přece potřeba pravidelně stříhat. Ať už holicím strojkem, nebo církevními restitucemi.

Nejvíc mě ovšem nadchla kandidatura Hayato Okamury, bratra Tomio Okamury, který už senátorem byl, ale ze zákona musel v Senátu skončit poté, co byl zvolený do Poslanecké sněmovny PČR. Pokud Hayato uspěje, zůstane senátorské křeslo v rodině (i když poněkud rozhádané). To se mi líbí, tak to má byť! A teď si mě slapá bábo chyť!

Dobře rozdali karty, bratři a sestry lidovci! Hayato Okamura kope za vítače migrantů, Jiří Čunek za odmítače nepřizpůsobivých, Pavel Bělobrádek za rodiny s více dětmi a za nemocné, ke kterým sám patří, a Pavel Fischer za odpůrce prezidenta Zemana, k jehož neodpustitelným hříchům patří, že je nemocný.

Ale i u každého z dalších kandidátů by se jistě našla alespoň jedna originální politická preference, která straně v případě úspěchu umožní přichýlit se k nějakému tomu dubisku, jež zlým vzdoruje až dosaváde časům…

Husité kdysi dojeli na to, že byli proti všem. Naštěstí lidovci jsou za jistých okolností schopní a ochotní dohodnout se skoro s každým. A to se cení! Osobně pevně věřím, že časem stráví i to, že žena se ženou se žení a muž s mužem občas omuží. Křesťané přece nejsou žádní netvoři. I kněžím se občas ztopoří!

A i když skromných a snášenlivých katolíků si vážím, musím skončit jako teta Kateřina – přehršlí lidových moudrostí:

Dobrého pomálu! (Ono všeho moc škodí.)

Host do domu, Bůh do domu! (Ale ryba a host třetí den smrdí.)

Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá! (Jenže někteří jsou si čím dál rovnější.)


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském