Jak to asi neznáte. Události v Chemnitzu pohledem místního člověka

100 lidí bude mít 100 různých názorů. Není nad zkušenost člověka který zde bydlí. Zeptejte se mne jak se tu žije.
Události v Chemnitzu z posledních dní možná otevřely Pandořinu skříňku dění okolo migrantů v Německu. Pohledem člověka který v tomhle dlouho žil a ještě zčásti žije si dovolím vyvrátit několik mýtů které se objevily v médiích za posledních několik dní.

Mu-Slimák

Mám srovnání. V Norském Ušlu (OSLO) máme celý sousední dům plný Arabů a není s nimi nejmenší problém. Jsou to slušní lidé, žijí v Norsku už jednu generaci pracují a neumím si představit lepší sousedy. V minulosti jsem takovouhle zkušenost mnohokrát udělal i v Německu.

To se ale z 99 % netýká fluchtlingů, jimž se ne zcela správně říká uprchlíci. Ti jsou alespoň pokud se týče mladých mužů a těch je přes 80 procent, z nejméně tří čtvrtin problémoví a asi z poloviny kriminálně závadoví. Ale když je chcete potkat, musíte zajít do městského parku, na Kongens gate anebo k nádraží. Také jsou s nimi potíže, ale dá se to zvládnout. Jen si Norové, kteří se snad za posledních 100 nenaučili zamykat své domy, poprvé musí pořizovat lepší zámky na dveře.

A nyní střih. Nacházíme se v Cottbusu, což je z hlediska problémů s nelegálními migranty takový druhý Chemnitz. Nelegálních přistěhovalců je tu 2000. Někteří se ani netají tím, že vědí, že ty lodě přes středozemní moře jsou v tichosti financovány zpoza moře, jednou zemí, která potřebuje mít Evropu rozhašenou, jak jen to jde. Mezi těmito novými sousedy je asi 500 Afghánců a stejný počet Eritrejských Afričanů. Tedy ti nejhorší. Bitky , přepadení a násilná kriminalita jsou na denním pořádku a zkuste si venku nechat kolo (i zamčené) anebo po šesté večer nechat jít šestnáctiletou dceru samotnou na ulici. Policie dělá že to nevidí, starosta občas těm místním, kdo se ozvou dá nálepku pravicových extremistů a noviny, jako tomu bylo i včera, se nimrají v tom, jestli místní nemají z dob NDR ještě nějaký mindrák. Všichni ti zodpovědní přehlížejí fakt, že se jedno z nejhezčích Německých měst za pět let stalo nebezpečným ghettem.

Situace ve městě došla tak daleko, že ony znesvářené etnické strany (Afghánci/Eritrejci) když si to jdou rozdat, tak jedině v desítkách lidí a ozbrojeni noži. Poslední dobou chodí do městského parku. Údajně proto, že pokud je někdo smrtelně zraněn, stačí ho hodit do Sprévy a voda už ho odnese. Zdokumentované násilné konflikty v tramvajích a nákupních centrech kdy jsou obětí místní obyvatelé, jsou na denním pořádku. Někdy nahlášené, jindy ne.

Dneska jsem vlastně rád, že do Cottbusu nemusím častěji, jak jednou za dva měsíce. Když jsem tam byl posledně a nechal svého 25 letého Favorita stát na kraji městského parku, okopávali ho míčem při hraní fotbalu tak dlouho, až se vysypalo sklo v zadních dveřích.

Pokud ale politici nepřicházejí z recepty, jak ochránit své občany před těmito nebezpečími, tak politika selhává. A poukazovat na opravdové extremisty jako na viníky současné vlny násilností je hloupé , účelové a zbabělé. Takové politiky nevolit. A není divu že poté přijdou do politiky turbulentní politické proudy jako AfD jakkoli tato strana zatím stojí osamocena.

Bohužel neselhávají jen politici, když zamlčují fakta o migrantech, ale i média a semtam i páni tiskoví mluvčí.

A Němec, který celý život pracuje, se nyní musí dívat nato, jak se jeho stát rozpadá.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském