Ty bys svojí práci správně neměl vůbec dělat. Z politických důvodů

Je až neuvěřitelné, že i v současné době, v demokracii, se dokážou nalézt lidé, kteří by chtěli zakazovat někomu jeho povolání. A to jen z politických důvodů. Pokud jste mezi nimi i vy, měli by vámi všichni správně opovrhovat!

Libor Čermák u Pamatníku Vojna | foto: archív autora

To, že takoví lidé existují i v České republice 21. století, jsem se přesvědčil právě tady na blogu idnes. Jak známo, každý máme své názory na dění v politice. A třeba já jsem člověk, který si své názory nechce nechat jen pro sebe. Nemusí si všichni čtenáři vzít mé názory za vlastní, ale byl bych rád, kdyby se nad nimi alespoň zamysleli. A i když s nimi nesouhlasí, aby pak se chovali jako demokrati.

Ano, zjistil jsem, že mnozí by se chtěli k autorům jiných názorů nejradši chovat tak, jak za nějaké diktatury některého z bývalých totalitních režimů. Když jsem například kritizoval multikulturní výchovu a indoktrinaci dětí multikulturalismem, začali se někteří z nich ozývat, jak prý takový člověk, který toto hlásá (tím myšleno já), může pracovat ve školství? Jak mu například můžou rodiče svěřovat své děti? Přitom si vůbec nepřečetli mé články, ve kterých indoktrinaci dětí jakoukoliv politickou ideologií tvrdě odmítám. To jsem několikrát sdělil nejen ve svých článcích na blogu, ale i například v rozhovoru pro Parlamentní listy (ZDE).

Zjistil jsem to jak z blogů jiných kolegů tady na idnes, kteří si v nich chtěli mé názory vzít na paškál, tak i z jakýchsi diskuzí, které pod těmi jejich blogy byly. Aha. Takže tvrdé a nekompromisní odmítání indoktrinace dětí jakoukoliv politickou ideologií, kterou prosazuji já, to jim vadí. Ale neomarxistická multikulturní výchova a podobné projekty, ty jim jako nevadí? Hold někteří lidi nechtějí buď asi přemýšlet. Anebo by rádi měli diktaturu, ve které by bylo přesně nalajnováno, co se má a nemá říkat. V současné době se takovéto nehoráznosti říká „politická korektnost“. A právě to je ta jejich diktatura, kterou by se chtěli řídit. A pokud se od ní někdo odchýlí, nejraději by ho vyobcovali ze všech možných míst, odkud to jde.

Takže, vážení, až zase někde budete štvát proti povolání někoho, kdo má jiný politický názor než vy, věřte, že každý demokrat by vámi měl, pokud možno, opovrhovat tak, jak nejvíc je to možné. Vy totiž demokraty nejste! A za demokraty vás ani nebudu považovat, dokud se ze svého „rádoby neomylného“ pražskokavárenského a neomarxistického poblouznění politické korektnosti nevyléčíte! Máme totiž demokracii. A v demokracii má každý na svůj názor právo. A to by mělo být i bez obav, že se po těch jeho názorech bude někdo chtít vozit.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském