Volič Pirátů…??? Škoda slov

Kolikrát si říkám, že volební program a slogany jsou vlastně k ničemu. Naposledy před pár dny, kdy jsem se ptal jednoho svého kamaráda snad dvě hodiny, proč to hodil Pirátům. Dozvěděl jsem se jen to, že ho ostatní politici zklamali a on chtěl změnu. Tak jsem mu o Pirátech leccos pověděl a na každou moji „pomluvu“ mi řekl, že je mu to jedno.

Ilustrace: pxhere.com

A ten můj kamarád není žádný vítač, klinikář, genderista. Normální člověk, který prostě tápe. I když to není žádný primitiv, tak je politicky negramotný.

Podle dnešního průzkumu TNS Kantar pro Českou televizi. mají Piráti 15% a jsou druzí za ANO. O dvě procenta před ODS. Jsou to sice jen průzkumy, ale setrvale vysoké preference těch zakuklených neomarxistů ukazují, že zavést všeobecné volební právo byla chyba.

Bylo by mnohem přínosnější, kdyby každý, kdo chce, volit, prokázal aspoň elementární znalost politiky. Zkrátka a dobře, právo volit by měl mít ten, kdo je politicky gramotný. Chtít změnu za každou cenu je nezodpovědné, naivní a jako jediný argument pro volbu jakékoli (nové) strany naprosto nedostačující a v neposlední řadě také hloupý.