To snad vyšetřuje Johnny English; O ruských zabijácích ve službách jejího veličenstva…

Tak já Vám už opravdu nevím. Zbláznil se celý svět natolik, že prostě jen tak po půl roce vyšetřování přijme jako pravdu prohlášení britské premiérky o dvou ruských agentech, kteří přijeli otrávit rodinu Skripalových a namísto toho odkráglovali bezdomovkyni? Pamatujete na film, kde byl agentem britských tajných služeb Mr. Bean?

Johnny English

Zřejmě odtud pramení ta naivita, možná neznalost, ale především pohrdání vlastními i světovými občany, když nestydaté vystoupení s výsledky šetření označí za pachatele teroristického činu, ano teroristického činu, dva ruské občany, kteří k jejich smůle byli v nesprávný čas na nesprávném místě.

Nevím jak Vy, ale já mám tedy o ruských agentech naprosto odlišný názor. Dělat z nich blbečky, kteří by nedokázali zabít staršího strejdu s dcerou, to není hodno ani již zmíněného Mr. Beana.

Nemusíte mít rádi Rusko, můžete nenávidět Putina, ale pokud si skutečně jen na chvilku pomyslíte, že by proškolení a vycvičení ruští agenti nedokázali dotáhnout do zdárného konce i takto směšný útok, pak jste zřejmě vážně ztracení a vítejte v novodobém světě, kde si o Vás politici skutečně myslí, že jste idioti..

Pamatujete na útoky arabských teroristů, kteří „opravdu náhodou“ zapomínali na místech činu, své doklady? Někdy je prostě práce vyšetřovatelů velmi ulehčená……

Takže si to můžeme shrnout. Zlý a ošklivý Putin se rozhodl, že zlikviduje dvojího agenta a tak se pozeptal ve svém okolí, zda by se nenašli dva blbečci, kteří nedokáží ani tak snadnou věc, jako je vpravení jedu do své oběti. Maryša by mohla vyprávět, že? Možná tam měl Putin poslat právě ji.

Každopádně svět dostal výsledek půlročního vyšetřování britských elitních vyšetřovatelů, a je, zdá se, spokojený.

Jedni mají ještě větší důvod k nenávisti k Rusku a všemu ruskému, aniž by se alespoň na chviličku zamysleli nad tím, zda to skutečně mohlo být tak jak dostali předhozeno..

No a ta druhá část, která je ochotná alespoň na chvilku zapřemýšlet nad celým incidentem, se potutleně usmívá a baví nad hloupostí některých mocných.

Jak jsem již v článku napsal, můžete Rusko nenávidět, můžete ho milovat, ale jedna věc je jistá.

Pokud by se Rusko rozhodlo někoho zlikvidovat, obzvlášť v takto snadném případě jako byl tento v Salisbury, pak snad jen opravdový zaslepenec a blázen věří tomu, že by se jim to nepovedlo.

A skutečnost, že by ti proškolení a ostřílení ruští agenti po sobě zanechali takovéto obrovské množství stop a důkazů, tak to už je jen třešnička na dortu…


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském