Dělají sirotci Šojdrové dobře na …

Současná hysterie kolem těch 50 syrských sirotků připomíná nějaké absurdní drama. Já už jen čekám, kdy vznikne muzikál, divadelní hra a Mattel začne fakt vyrábět figurky syrských sirotků. Nějaká hladovka by nebyla? Přivazování řetězem? Možné dokonce vznikne nějaké hnutí, do jehož čela se postaví Šojdrová. Budou u petičních stánků rozdávat placky s jejich fotkami a plamenně hovořit o lidskosti, srdíčku, dětičkách…

Zrádná krysa lidovecká – Šojdorvá | Kreslený vtip: PrvniUpravy.cz

Měl bych pro ně slogan: „Syrského sirotka do každé rodiny“.

Středolevicoví a levicoví politici z KDU, TOPky, STANu, od Pirátů, Zelených či Žít Brno vždycky přijdou s nějakou naprostou krávovinou, kterou postupně vygradují až na tzv. „zásadní společenské téma“, na kterém se láme chleba. Nechceš přijmout 50 syrských sirotků? Jsi prase. Chceš je přijímat? Jsi slušný člověk a počítáme s tebou. To vše samozřejmě za přispění médií typu Respekt, Česká televize atd.

Tihle lidé pořádají permanentní kampaně, v rámci kterých se snaží co nejvíce rozdělovat společnost. Aby pak mohli tvrdit, že společnost rozdělují ti, kteří nesdílejí jejich názor. Jeden z nich vždycky s něčím přijde a pak hned vyskočí jako čertík z papírové krabičky a začne ukazovat prstem, moralizovat a vynášet rychlé soudy. Tihle lidé dávají se slzami v očích po krájení cibule na odiv svoji citovost, ale sousedce s nákupem do schodů nepomůžou, ani kdyby padala na ústa.

Rozněžňují se v médiích nad sirotky ze Sýrie, kterou sotva najdou na mapě, ale svoje rodiče či prarodiče navštívili naposledy loni o Vánocích. Čím dál je ten „problém, o který se najednou začali zajímat, tím si připadají víc jako lepší lidé. Protože jenom lepší člověk se stará o to, kolik dětí ze Senegalu má přístup k aspoň jednomu teplém jídlu denně. Jen lepší člověk se stará o bezdomovce v Nigérii, byť kolem těch našich chodí každý den do bio eko kavárny na fair trade latíčko z mořských řas.

Kdežto „malý čecháček“ z Horní Lhoty se stará jen o to, jak nakrmit svoje vlastní děti, postarat se o svoje stárnoucí rodiče a udělat to tak, aby mohl vydělávat na živobytí a zároveň se mohl věnovat své rodině. A tyhle zásadní věci jsou pro tyhle dotační experty, genderové specialisty a migrační koordinátory důkazem české malosti…

Teď mi nějaká taková hysterka se jménem Jan Tuna napsala, že bych se měl stydět. Odepsal jsem mu, že se nemám za co stydět. Makám, platím daně, starám se o rodinu, když je potřeba, pomůžu rodičům a vedle toho i sousedům, známým, či nějaké té babičce na přechodu atd. Nemám ale žaludek ani potřebu zneužívat syrské sirotky pro dosažení nějakých politických cílů, nebo očerňování druhé strany.

Z lidí, jako je Šojdrová, Hilšer, Štětina a spol. se mi skutečně zvedá žaludek, Tihle rádobycitlivé (kreatury) by byly schopné pro dosažení svých cílů zneužít i svoji matku ležící na smrtelné posteli…

Vedle nich i ten STBák Babiš vypadá jako celkem normální člověk. Minimálně jako politik pochopil, že by měl dělat to, co chtějí jeho voliči. A tak to dělá a ve věci přijímání sirotků i nesirotků z Blízkého východu snad i dál dělat bude. Citové vydírání nemá v životě, a už vůbec ne v politice, místo.

Já s dovedu představit, že (některá) ženská ve svých 54 letech nemá moc do čeho píchnout (bez ironie). Děcka jsou z hnízda pryč, manža je třeba k nepoužití….život tak nějak ztrácí smysl a pak….. se najednou objeví možnost bojovat za „správňáckou věc“, za něco, co spasí svět a dostanu se díky tomu na titulní stránky novin.

Konečně zasejc dává život smysl. Konečně to zasejc má nějaký grády. Konečně zasejc může nepříliš hezká, chytrá a schopná ženská otočit kormidlo dějin. Konečně jí někdo naslouchá a něco se třeba bude dít…..Já se tohle všechno snažím pochopit, ale stejnak tomu moc nerozumím.

Já bych řek, že když má někdo po přechodu problémy s hormony, měl by prostě navštívit dochtora a ne tady začít hysterčit a vymejšlet bejkárny. Tímhle se ty potíže stejně nevyřeší. Na chvíli to asi pomůže, ale co pak? Neříkám, že mám patent na rozum, ale viděl jsem dost dílů Nemocnice na kraji města a tak nějak prostě vím, oč tu kráčí….