Označit nepracující a parazitující za parazity a nemakačenka není rasismus, ale povinnost prezidenta

Naše hlava státu si nebere servítky. Výroky prezidenta občas připomínají debatu v hospodě, jeho jazyk dokáže být pěkně ostrý. Ovšem tentokrát s výroky prezidenta Zemana naprosto souhlasím.

Miloš Zeman | reprofoto: parlamentnilisty.cz

Při návštěvě Olomouckého kraje, v obci Kojetín, se Zeman pustil do debaty o nezaměstnaných. Konkrétně o místních nezaměstnaných. Ještě konkrétněji o místních nezaměstnaných Romech. A reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

Evropské centrum pro práva Romů ( dodnes jsem o této instituci slyšel jen minimálně), neváhalo a sesmolilo otevřený dopis adresovaný k rukám prezidenta, ve kterém mu vyčítá rasistický projev, respektive některé jeho výroky právě v Kojetíně. Ovšem kdo debatu slyšel, či si její přepis přečetl v některých z periodik, musí uznat, že rasistického tam není zhola nic.

Že za komunistů museli Romové pracovat, je fakt, stejně jako to, že pokud nepracovali, tak skončili v teplákách za mřížemi. A souhlasím i s faktem, že nezaměstnaným by neměly být vypláceny dávky, pokud bez důvodu odmítnou práci.

Sociální systém je u nás nastavený špatně, chronickým nemakačenkům se vyplatí nepracovat, protože dostanou dost peněz na různých sociálních dávkách. Proto je dobré, že o tom mluví prezident, a teď by chtělo, aby s tím něco dělali i naši zákonodárci.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském

cikánská mláďata