Proč není Petr Fiala moudrý, ale jen modrý?

Znám jednoho nejmenovaného starostu z nejmenované části jednoho nejmenovaného města, který už je za ODS starostou několikáté (čtvrté, páté?) volební období a stejně má stopku. Svírají ho v kleštích a z jeho čtvrti jej nikam nahoru nepustí. Ve vedení ODS hraji prim, řečeno ve sportovní terminologii, hráči, kteří patří max. na lavičku, ale tohoto špílmachra nepustí ani na tu lavičku.

Petr Fiala – Modrý klaun jako eunuch české politiky

A mě to štve, protože ODS plýtvá potenciálem mnoha lidí. Jenom proto, že nelezou do těch správných zadnic a dovolují si vyjadřovat se po svém. A teď vůbec nemluvím o nějakém „klausovském křídle“, jak by se mohlo zdát.

Pak tu máme ještě případ z nejmenovaného městské části nejmenovaného hlavního města, kde se vedení ODS rozhodlo zbavit se nepohodlné místní buňky, protože nebyla dostatečně „loajální“. Rozmetali a rozvrátili to tam jako v Kartágu. Milan Čmelík, dlouholetý člen strany v této městské části, znechuceně opustil celou partaj. Vrátí se prý, až odejde Tomáš Portlík, který za tím vším stojí.

Ale co. Jednou tady na fejsu publikoval společnou fotku s VK ml. z nějaké hospody , takže to byl stejně neřád a měl by táhnout do SPD, že jo…

A do toho mi Petr Fiala píše email, že „jdeme správným směrem“, protože se nám podařilo za 4 roky zvýšit počet mandátů ze 2 400 na 2 600. Tímhle tempem se vrátí ODS do svých dřívějších pozic v roce 2087. A to jsme se přitom snažili tak vlísávat do přízně aktivistů a pravdolásky. Kolik „milionů chvilek“ toho s nimi na pódiích nastála chudák Mirka Němcová? Ale stejně jsme pro ně kmotři a staré struktury a domluví se bez nás.

Bylo přitom jasné od začátku, že tlačit se do levého středu je pro kočku. Otrávili jsme pravicové voliče a ti středo-levicoví stejně radši dají hlas Pirátům, KDU, STANu či TOPce. Ale jako….hlavně, že „jdeme správným směrem“….